-:-

Dodano: 29 sierpnia 2022

Zagłębie w formie

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin na dwa tygodnie przed nowym sezonem prezentują znakomitą formę. Miedziowe w sparingowym meczu pokonały uczestnika Ligi Mistrzyń, czeski Banik Most 32:24 (16:13).

Dla mistrzyń Polski mecz kontrolny z Banikiem był czwartym spotkaniem sparingowym w ramach przygotowań do nowego sezonu. Lubinianki wcześniej sparowały z zagranicznymi rywalami – Thüringer (Niemcy) i Minaur Baia Mare (Rumunia) oraz Eurobud JKS Jarosław z rodzimej PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozkręcały się już podczas 25. Memoriału Henryka Kruglińskiego, ale podczas spotkania z Banikiem Zagłębie pokazało prawdziwą moc.

W piątej minucie lubinianki wygrywały 4:3, a trzy bramki w tym czasie zdobyła Emilia Galińska, która miała piorunujące wejście w spotkanie. Mniej więcej w połowie pierwszej części spotkania podopieczne Adriana Struzika wyszły na prowadzenie i po ponad kwadransie wygrywały 10:8. Później do głosu znów doszły zawodniczki Zagłębia, które do przerwy miały o trzy trafienia więcej od rywalek.

Początek drugiej połowy był jeszcze wyrównany, a zespół z Czech odrobił kolejne straty. Na tym się jednak skończyło, bo później na parkiecie rządziło już tylko Zagłębie. Mistrzynie Polski grały dokładnie i efektownie, rzucając bramki m.in. z wrzutek. Z czasem przewaga lubinianek zaczęła rosnąć, a w samej końcówce wynosiła już dziesięć bramek – 32:22! Cały zespół zagrał znakomite zawody, zarówno w obronie, jak i ataku. Zagłębie wygrało z uczestnikiem Ligi Mistrzyń bardzo pewnie i pokazało się z bardzo dobrej strony, co dobrze rokuje przed startem nowego sezonu i inauguracyjnym meczem z Piotrcovią Piotrków Trybunalski w piątek 9 września.

MKS Zagłębie Lubin – DHK Banik Most 32:24 (16:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda 2, Pankowska 1, Kocińska, Grzyb 5, Sustkova 3, Górna 2, Drabik, Galińska 6, Bujnochova 1, Michalak 5, Kochaniak-Sala 4, Matieli 3, Milojević.

Banik: Mikulcik 1, Smetkova, Somionka, Holanova 2, Striskova 3, Sutranova 2, Pokorna, Veselovska 1, Eksteinova 2, Kroftova, Polakova 2, Kostelna 4, Mikulasova 2, Cholevova 5.