Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
4
M
5
8
S
2
2
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 listopada 2021

Zagłębie w fazie grupowej Ligi Europy!

Zagłębie Lubin w fazie grupowej europejskich pucharów! Mistrzynie Polski po raz drugi pokonały rosyjską Zwiezdę Zwienigorod i zameldowały się w kolejnej rundzie EHF Ligi Europejskiej. Miedziowe będą jedynym przedstawicielem polskiej kobiecej piłki ręcznej w Europie w obecnym sezonie.

Hala RCS dziś pękała w szwach. Kibice przyszli zobaczyć historyczny awans swojej drużyny do fazy grupowanej i nie zawiedli się. Pomimo pewnej wygranej w pierwszym meczu w Rosji, mistrzynie Polski nie zamierzały oddawać pola rywalkom i po raz kolejny pokazały handball na najwyższym poziomie. 

Zespół rosyjskiej ekstraklasy na początku meczu dał sygnał, że pomimo wysokiej porażki na własnym parkiecie, przyjechał do Lubina walczyć o awans, ale ten zapał został szybko zgaszony. W trzeciej minucie Zwiezda wygrywała 4:1, jednak mistrzynie Polski szybko się otrząsnęły. Chwilę później był już remis po 4 i przez kolejne kilka minut oglądaliśmy wyrównane starcie bramka za bramkę. Na pierwsze prowadzenie Zagłębie wyszło w trzynastej minucie, po trafieniu z kontry Adrianny Górnej. To podcięło skrzydła rosyjskiej ekipie, a od stanu 6:7 Miedziowe zdobyły pięć bramek z rzędu i wówczas o czas poprosił szkoleniowiec Zwiezdy. W pierwszej połowie na parkiecie skutecznie radziły sobie skrzydłowe, Adrianna Górna po stronie Zagłębia i Mariana Egorova ze Zwiezdy, które w pierwsze dwadzieścia minut uzbierały po pięć bramek. Podopieczne Bożeny Karkut nakręcały się z każdą kolejną akcją i wysoko prowadziły już do przerwy. 

W drugiej połowie na parkiecie nadal rządziło Zagłębie. Miedziowe grały skutecznie w ataku i utrzymywały, wypracowaną w pierwszej połowie przewagę. Mistrzynie Polski pewnie zmierzały po historyczny awans do fazy grupowej europejskich i ani na chwilę nie zamierzały się zatrzymywać. Rywalki kolejny raz zostały rozpracowane taktycznie, czego efektem było kolejne zwycięstwo i pewny awans lubinianek. 

Tym samym mistrz Polski po nowym roku zagra w fazie grupowej EHF Ligi Europejskiej. Swoich rywali Zagłębie pozna już w czwartek 25 listopada o godzinie 11:00. Losowanie odbędzie się w siedzibie w Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu. 

MVP meczu: Patricia Matieli
MVP Zagłębia: Monika Maliczkiewicz
MVP Zwiezdy: Mariana Egorova

Liga Europejska: 

MKS Zagłębie Lubin – Zwiezda Zwienigorod 33:29 (18:11)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Jakubowska 7, Grzyb 5, Hartman , Górna 8, Miłek, Drabik 3, Galińska 6, Matieli 4, Noga , Milojević .

Zwiezda: Kirikias, Dolgich, Tichanowa – Czernowa , Osipowa, Dworcewaja, Antonowa 1, Egorowa 12, Triobczuk 1, Sinelnikowa, Nikolajewa , Sobina 1, Nikitina 7, Cerowniuk , Tichanowa, Murzaliewa 3, Wertuszkowa 2, Tserkovniuk 2.

Sędziowie: Matan Lindenbaum, Dor Laron, Delegat EHF: Siarhei Kot

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: