-:-

Dodano: 17 sierpnia 2020

Z Zagłębiem na remis

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zremisowały z Metraco Zagłębiem Lubin. Sparing z wicemistrzyniami Polski zakończył się wynikiem 24-24. Osiem bramek zdobyła Zorica Despodovska.

Sparing KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin

Spotkanie rozpoczęło się od chaotycznej gry obu zespołów. Akcje były szybkie i nieskuteczne, a piłka szybko zmieniała właściciela. Wynik otworzyły gospodynie rzutem z siedmiu metrów dopiero w 6. minucie. Kobierzyczanki szybciej odnalazły się w sytuacji na boisku i wyszły na prowadzenie 4-1, a następnie po dwóch z rzędu trafieniach Małgorzaty Buklarewicz na 7-3. W bramce dobrze spisywały się Beata Kowalczyk oraz Monika Maliczkiewicz. Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 12-8.

Początkowo po zmianie stron kobierzyczanki dominowały na parkiecie. Obrona Zagłębia miała problem z zatrzymaniem Zoricy Despodovskiej, która rzutami z drugiej linii powiększyła przewagę swojej drużyny do sześciu trafień (18-12 w 39′). Wówczas podopieczne Bożeny Karkut złapały wiatr w żagle. W zaledwie pięć minut odrobiły straty, a bramkę kontaktową zdobyła Malwina Hartman. Pojedynek rozpoczął się na nowo, a zawodniczki na boisku zaczęły grać jeszcze mocniej w defensywie. Skutkiem tego było kilka wykluczeń. Ostatecznie po bardzo zaciętej końcówce na tablicy wyników widniał remis po 24.

Obie drużyny zagrały dobry mecz w defensywie, straciliśmy zaledwie po 24 bramki. My wyciągnęłyśmy sporo wniosków z turnieju w Lublinie. Dzisiaj szwankował nam atak, było w nim zbyt dużo niepotrzebnych nerwów. Zagłębie konsekwentną grą w obronie wprowadzało nam spory chaos. W pewnym momencie wygrywałyśmy już sześcioma bramkami, ale wtedy przytrafił nam się słabszy moment. Rywal to wykorzystał i zmniejszył straty, a nawet złapał kontakt. Bardzo szkoda, ciężko pracowałyśmy na tę przewagę, a z takim rywalem jak Zagłębie każdy błąd czy utrata koncentracji odbija się na wyniku. Jestem zadowolona z tego sparingu, szczególnie tej gry w obronie i postawy bramkarek. To była dobra współpraca – skomentowała występ swojej drużyny Edyta Majdzińska.

Kobierzyczanki rozegrały wcześniej trzy sparingi – z Piotrcovią, Perłą Lublin oraz drużyną z Koszalina. Przed nimi jeszcze rewanżowa gra z Zagłębiem.

KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 24-24 (12-8)
KPR: Kowalczyk, Zima – Ilnicka, Tomczyk 2, Buklarewicz 4, Janas 2, Kuriata, Wiertelak, Ważna, Kozioł, Ivanović 2, Koprowska 5, Kucharska, Despodovska 8, Wicik 1, Michalak.
Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Drzemienicka – Stanisławczyk, Grzyb 4, Mączka 2, Hartman 3, Kochaniak, Świerżewska 1, Górna 5, Galińska 1, Zawistowska 1, Noga, Belmas 3, Drabik 1, Milojević 3.