Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 lutego 2020

Wybieramy Zawodniczkę Stycznia

Za nami 18 spotkań PGNiG Superligi Kobiet w styczniu. Wraz ze startem lutego rozpoczynamy pierwsze głosowanie na Zawodniczkę Miesiąca w roku 2020. Eksperci z TVP Sport, Przeglądu Sportowego i Sportowych Faktów nominowali do tego tytułu swoje faworytki! Partnerem głosowania jest Balticus.

Do tytułu Zawodniczki Stycznia PGNiG Superligi Kobiet eksperci nominowali Joannę Szarawagę (MKS Perła Lublin) oraz dwie zawodniczki Metraco Zagłębie Lubin – Kingę Grzyb i Małgorzatę Mączkę.

TVP Sport – Iwona Niedźwiedź :

Joanna Szarawaga MKS Perła Lublin – Ode mnie nominacja idzie do Joanny Szarawagi. Mistrz Polski w obliczu ogromnych problemów kadrowych może liczyć na reprezentacyjną obrotową. W zasadzie cała siła ofensywy na ten moment opiera się na Joannie. Świetnie się ustawia, fenomenalnie wykorzystuje swoje warunki fizyczne i nierzadko łapie piłki arcytrudne. Jeśli nie rzuca bramek to zarabia siódemki dla swojego zespołu. Aż strach pomyśleć co by było gdyby i ona dołączyła do grona kontuzjowanych Roberta Lisa.

Przegląd Sportowy – Piotr Wesołowski :

Kinga Grzyb Metraco Zagłębie Lubin – W styczniu Metraco Zagłębie Lubin nie przegrało meczu, chociaż w Koszalinie triumfowało dopiero po karnych. Jednak w każdym spotkaniu doświadczona lewoskrzydłowa reprezentacji Polski dokładała ważne bramki. Rozkręcała się z każdym tygodniem i przede wszystkim poprowadziła zespół z Dolnego Śląska do prestiżowej wygranej z MKS Perłą Lublin. Wyróżniła się też w starciach że Startem Elbląg i Eurobud JKS Jarosław.

Sportowe Fakty – Małgorzata Boluk :

Małgorzata Mączka Metraco Zagłębie Lubin – Czapki z głów dla rozgrywającej lubińskiego klubu, bo ledwo co wróciła po poważnej kontuzji kolana, a już jest w znakomitej formie. Małgorzata Mączka po raz pierwszy w tym sezonie pojawiła się na parkiecie 5 stycznia 2020, zagraża mocnym rzutem z dziewiątego metra, dużo widzi i prowadzi Metraco Zagłębie do kolejnych wygranych. Jej determinacja, ambicja i wola walki są godne podziwu. Wątpliwości nie mam żadnych – styczeń jest miesiącem Małgorzaty Mączki. 

Głosowanie na Zawodniczkę Stycznia odbywa się na naszym facebooku! Głosy zbieramy do środy (5.02) do godz. 15:00.

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: