Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 września 2022

Wybieramy najlepszą zawodniczkę września

Koniec września oznacza jedno – pora wybrać pierwszą w tym sezonie zawodniczkę miesiąca PGNiG Superligi Kobiet. Partnerem głosowania kibiców jest Balticus.

Nominowane do tytułu Zawodniczki Września PGNiG Superligi Kobiet

Trójka ekspertów z TVP Sport, Przeglądu Sportowego i WP SportowychFaktów nominowała po jednej zawodniczce do głosowania na pierwszą zawodniczkę miesiąca w tym sezonie! W głosowaniu na Zawodniczkę Września udział biorą Karolina Kochaniak-Sala (MKS Zagłębie Lubin), Weronika Weber (EKS Start Elbląg) i Joanna Andruszak (MKS FunFloor Lublin).

WP Sportowe Fakty – Małgorzata Boluk:

Karolina Kochaniak-Sala MKS Zagłębie Lubin

Trudno wyobrazić sobie lepszy start w rozgrywkach. Karolina Kochaniak-Sala jest wprost nie do zatrzymania. W trzech meczach zdobyła 27 bramek w 30 próbach rzutowych – to chyba mówi samo za siebie. Dwa starcia kończyła ze stuprocentową skutecznością i prowadziła MKS Zagłębie Lubin do zwycięstw. To dopiero wrzesień, a ona już kolekcjonuje nagrody MVP. Tytuł dla zawodniczki miesiąca będzie wisienką na torcie.

TVP Sport – Maciej Wojs:

Weronika Weber EKS Start Elbląg

Sześć punktów wywalczonych w trzech premierowych meczach sezonu – Start tak dobrego wejścia w sezon nie miał już dobrych kilka lat. Czołową postacią elbląskiej drużyny – ale i przekrojowo całej ligi – była we wrześniu Weronika Weber. 22-latka w trzech spotkaniach rzuciła 20 goli – wszystko na niezłej 71-procentowej skuteczności.

Przegląd Sportowy – Piotr Wesołowski:

Joanna Andruszak MKS FunFloor Lublin

Bez równej gry na wysokim poziomie doświadczonej kołowej trudno byłoby ekipie MKS FunFloor Lublin wywalczyć w wrześniu w PGNiG Superlidze komplet dziewięciu punktów. W trzech meczach pierwszego miesiąca rozgrywek obecnego sezonu obrotowa, znana kibicom pod panieńskim nazwiskiem Szarawaga, zdobyła 12 bramek na 16 prób, co daje 75 procent skuteczności w ataku. Szczególnie przyczyniła się do wygranej w pierwszej serii spotkań z drużyną Eurobud JKS Jarosław.

Głosowanie kibiców odbywa się na naszym facebooku! Głosy zbieramy do poniedziałku (3.10) do godz. 13:00.

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: