-:-

Dodano: 4 stycznia 2020

W Chorzowie czuły się jak u siebie

Zespół Edyty Majdzińskiej mógł poczuć się w Chorzowie jak u siebie. Na Śląsk przyjechała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Kobierzyc, która głośno dopingowała swoje zawodniczki. Kobierzyce wygrały z Ruchem 26:23.

W pierwszych fragmentach nie do zatrzymania była Kinga Jakubowska, liderka klasyfikacji strzelczyń ligi. Rzuciła trzy gole i przyjezdne prowadziły 4:2. Później jednak Jakubowska nie wykorzystała karnego, przegrywając pojedynek z Patrycją Chojnacką, a Ruch wyrównał (4:4) po rzucie Agnieszki Piotrkowskiej. Remis utrzymywał się jeszcze w 16. minucie (8:8), a „Niebieskie” (Marcelina Polańska, Katarzyna Masłowska) skutecznie egzekwowały rzuty karne.

Później chorzowianki miały problemy z zatrzymaniem innej rozgrywającej z Kobierzyc Aleksandry Kucharskiej. Po jej golach drużyna z Dolnego Śląska utrzymywała dwubramkowe prowadzenie. Kapitalną indywidualną akcją popisała się Jakubowska, a Mariola Wiertelak trafiła z kontry. W 24. minucie KPR Gminy Kobierzyce miał już cztery gole przewagi (13:9). Ruch zniwelował ją jednak do dwóch goli, za sprawą Natalii Stokowiec oraz Piotrkowskiej.

Na początku II połowy Kobierzyce nadal prowadziły 2-3 golami, ale po jednej z akcji ich kibice zadrżeli. Na boisko upadła Jakubowska, trzymając się za kolano. Usiadła na ławce rezerwowych, ale jej koleżanki znakomicie sobie poradziły. Po bramkach skrzydłowych Natalii Janas oraz Wiertelak prowadziły 22:16.

To był kluczowy moment spotkania. Ruch jeszcze poderwał się do walki (19:23, 21:24), ale na więcej nie pozwoliła Beata Kowalczyk, broniąc kilka rzutów. W końcówce Jakubowska, która wróciła na boisko, zdobyła dwie bramki, pieczętując sukces zespołu z Dolnego Śląska.

Nasi kibice stworzyli tak fajną atmosferę, że czuliśmy się naprawdę jak w domu. To było dla nas bardzo ważne, bo mecz był dla nas bardzo trudny. Zrobiłyśmy w drugiej połowie kilka fajnych kontrataków, to pozwoliło nam odskoczyć na kilka bramek. Kindze Jakubowskiej na szczęście nic się nie stało, obejrzał ją nasz fizjoterapeuta, było to mocne zbicie, więc spokojnie – podkreśliła Edyta Majdzińska, trener KPR Gminy Kobierzyce.

Ruch to młode i bardzo ambitne dziewczyny, wiedziałyśmy, że łatwo nam trzech punktów nie oddadzą. Udało nam się odskoczyć, pociągnęłyśmy kontry. Mogę powiedzieć, że mamy najlepszych kibiców, jeżdżą za nami po całej Polsce. To nasz ósmy zawodnik – cieszyła się Mariola Wiertelak.

Dziewczyny z Chorzowa postawiły nam trudne warunki. Odskoczyłyśmy na początku na 2-3 bramki, Ruch próbował zniwelować stratę, ale byłyśmy jednak lepsze, wygrałyśmy ten mecz i bardzo się cieszymy. Walczymy o najwyższe cele, jest jeszcze dużo grania, dużo ciężkich spotkań przed nami, to dopiero druga runda – dodała bramkarka z Kobierzyc Beata Kowalczyk.

Szkoda tych punktów. Już w poprzedniej rundzie było widać, że z Kobierzycami umiemy powalczyć. Za wiele własnych błędów, a w drugiej połowie zabrakło nam skuteczności. To było główną przyczyną porażki – mówiła Joanna Rodak z KPR Ruch.

Mieliśmy sytuacje na remis, na jedną do przodu, mogliśmy wyjść na prowadzenie. Zawsze czegoś brakowało. Trochę błędów, trochę paliliśmy się… Nie potrafiliśmy tego zrobić i w rezultacie poszło trzema. Teraz przed nami arcytrudny mecz z Lubinem, ale musimy walczyć. Nie pojedziemy tam jako drużyna do bicia – podsumował Michał Boczek, trener „Niebieskich”.