-:-

Dodano: 16 maja 2015

Vistal wziął rewanż na MKS-ie i zagra w finale

W wielkim finale PGNiG Pucharu Polski zagra Vistal Gdynia. Po ciekawym, pełnym zwrotów akcji i efektownych zagrań meczu półfinałowym gdynianki pokonały MKS Selgros Lublin 29:28 i w niedzielę staną przed szansą obrony wywalczonego przed rokiem trofeum. Ich rywalkami będą zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Spotkanie było niemal natychmiastową okazją do rewanżu za finał play-off PGNiG Superligi kobiet. Przypomnijmy, że w miniony weekend, pod dwóch bardzo zaciętych meczach w Gdyni, po tytuł Mistrzyń Polski sięgnęły zawodniczki MKS-u Selgros. Z pewnością również w Lubinie można było oczekiwać wyrównanej batalii między obydwoma klubami.

Pierwsze minuty pucharowego starcia należały do Vistalu, grę gdynianek w ataku napędzały Patrycja Kulwińska i Monika Kobylińska. Obrotowa dwukrotnie pokonała brakarkę rywalek, z kolei rozgrywającej ta sztuka udała aż cztery razy. W 10. minucie zawodniczki z Pomorza wygrywały 9:5.

{object}

Na kwadrans przed końcem było 24:18, a chwilę później już 26:19. To nie był jednak koniec emocji ponieważ kolejne pięć bramek z rzędu zdobyły lublinianki i zrobiło się 26:24. Warto odnotować, że trener Włodek, która podczas gry w ataku zdecydowała się na ustawienie z dwoma obrotowymi – Joanną Drabik i Joanną Szarawagą, co przyniosło wymierne efekty. Niemoc Vistalu przełamała w końcu Kobylińska, która zapisała na swoim koncie już dziewiąte trafienie.

Na trzy minuty przed końcem MKS Selgros miał szansę na gola kontaktowego, ale rzut karny Katarzyny Kozimur obroniła Małgorzata Gapska i wciąż było 28:26. W kolejnej akcji Dżukiewą pokonała Iwona Niedźwiedź i stało się jasne, że zawodniczki Pawła Tetelewskiego staną w niedzielę przed szansą obrony trofeum wywalczonego przed rokiem. Mimo iż dwa ostatnie gole były dziełem MKS-u, Vistal Gdynia pokonał lublinianki 29:28 i w wielkim finale zagra w niedzielę z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin.

MVP meczu została wybrana Monika Kobylińska.