Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 19 września 2016

Vistal wraca do ligowej rzeczywistości

2016.09.04 Lubin Pilka reczna kobiet PGNiG Superliga sezon 2016/2017 Zaglebie Lubin - Vistal Gdynia N/z Karoline Olszowa Foto Tomasz Folta / PressFocus 2016.09.04 Lubin Handball Women Polish PGNiG Superliga season 2016/2017 Zaglebie Lubin - Vistal Gdynia Karoline Olszowa Credit: Tomasz Folta / PressFocus

Środa będzie dniem, w którym swoje zaległości nadrobią piłkarki ręczne Vistalu Gdynia oraz MKS-u Selgros Lublin. Kibice będą więc świadkami hitu drugiej kolejki, czyli rywalizacji mistrza kraju z brązowymi medalistkami zeszłego sezonu.

Spotkanie Vistalu z MKS-em zostało przełożone ze względu na zobowiązania drużyn w europejskich pucharach. Żadna z nich nie może jednak zaliczyć swojej przygody poza krajem do udanych. Lublinianki nie awansowały do Ligi Mistrzyń, natomiast gdynianki w ostatni weekend odpadły z Pucharu EHF. MKS przystąpi do tych rozgrywek od trzeciej rundy.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego muszą więc skupić się na ligowych rozgrywkach i rozpocząć marsz w górę tabeli. Na tę chwilę zajmują dopiero siódmą pozycję, jednak wynika to tylko i wyłącznie z ilości rozegranych spotkań. Vistal wyszedł na parkiet tylko raz, wygrywając starcie z Metraco Zagłębiem Lubin.

MKS Selgros Lublin do tej pory pokonał Olimpię-Beskid oraz zdominował UKS PCM. Zespół prowadzony przez Sabinę Włodek musi udowodnić swoją wartość na bardziej wymagającym rywalu. Takim bez wątpienia jest gospodarz najbliższego spotkania. W ostatnich pojedynkach obu zespołów górą był zespół z lubelskiego. Czy tym razem gdynianki zdołają pokonać mistrzynie i zachować komplet punktów?

2. kolejka / 21.09.2016 / godz. 18:00

VISTAL
GDYNIA

vs

MKS SELGROS
LUBLIN

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: