-:-

Dodano: 24 kwietnia 2021

Twarda gra i wygrana nad JKS

W pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej, a zarazem premierowym starciu IV rundy PGNiG Superligi, nasza drużyna pokonała Eurobud JKS Jarosław 30:26.

– Musimy zrobić wszystko, by to spotkanie wygrać. Podchodzimy do przeciwnika z respektem, ale wierzymy we własne umiejętności – zaznaczała przed sobotnią potyczką nasza trenerka, Monika Marzec.

Początek meczu był bardzo zacięty, ale to my lepiej spisywaliśmy się w ataku. Po siedmiu minutach prowadziliśmy 6:3. Krótko potem jarosławianki poprawiły jednak swoją grę i zmniejszyły straty do jednej bramki. Na gola Katarzyny Kozimur natychmiast odpowiedziała Natalia Nosek. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę. Większą zaliczkę udało nam się wypracować w 21. minucie za sprawą trafienia Aleksandry Rosiak (12:9). Na przerwę ostatecznie również zeszliśmy z trzybramkową przewagą, 17:14.

W drugiej połowie przebieg meczu się nie zmienił. Dalej była twarda walka w obronie i szarża z jednej połowy na drugą. Nadal też byliśmy o trzy gole przed rywalem. Na +4 wyszliśmy w 44. minucie, kiedy Karolinę Szczurek z rzutu karnego pokonała Magda Balsam. Jarosławianki zminimalizować starty zdołały na niespełna sześć minut przed ostatnią syreną, a na 24:26 rzuciła Aleksandra Zimny. Końcówkę spotkania nasze zawodniczki rozegrały jednak perfekcyjnie i ostatecznie pokonały Eurobud JKS 30:26.

MVP meczu wybrano Aleksandrę Rosiak, która rzuciła dla biało-zielonych dziewięć bramek.

MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 30:26 (17:14)

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Rosiak 9, Balsam 8, Nosek 4, Szarawaga 3, Nocuń 2, Achruk 2, Tatar 1, Anastacio 1, Więckowska, Gadzina.Kary: 4 min. Trener: Monika Marzec.

Eurobud JKS: Szczurek – Nestsiaruk 5, Zimny 5, Żukowska 5, Kozimur 4, Matuszczyk 4, Pietras 2, Parandii 1, Donets.Kary: 6 min. Trener: Monika Cholewa.

Sędziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek.