-:-

Dodano: 25 lutego 2022

Suzuki Korona Handball Kielce przegrała wygrany mecz

– Jest to rywal, z którym stać nas na zdobycie kompletu punktów. Wszystko zależy od nas – mówił przed piątkowym meczem trener Tetelewski. Suzuki Korona Handball Kielce uległa Piotrcovii w meczu 19. serii PGNiG Superligi Kobiet.

Suzuki Korona Handball Kielce – Piotrcovia Piotrków Tryb. / PGNiG Superliga Kobiet

I pierwszy okres meczu pokazał, że słowa szkoleniowca mogą się sprawdzić. Kielczanki zanotowały dobry początek – prowadziły 7:5 po dziesięciu minutach. I to mimo niesprzyjających okoliczności na parkiecie, bo trzy minuty wcześniej grały w podwójny osłabieniu (faule Pauliny Piwowarczyk i Magdaleny Kędzior). Dobrze grała Alicja Pękala, która wywalczyła trzy rzuty karne, a także Marta Rosińska, która w 12. minucie miała już pięć goli.

W 21. minucie był już remis – 12:12. Piotrkowianki wykorzystały słabszą grę Suzuki Korony Handball i zdobyły pięć goli z rzędu. Wreszcie niemoc strzelecką kielczanek przełamała Alicja Pękala doprowadzając do remisu (13:13), ale piotrkowianki szybko odpowiedziały golem Sylwii Klonowskiej i wyszły na jednobramkowe prowadzenie. I nie oddały go już do przerwy prowadząc 14:18.

Na początku drugiej połowy na boisku pojawiła się debiutująca w Suzuki Koronie Handball Brazylijka Juliane Costa Pereira. W 41. minucie o czas poprosił trener kielczanek Paweł Tetelewski. I jego uwagi przyniosły efekt. Dwie minuty później gospodynie traciły już dwie bramki (21:23). Kolejne minuty należały już do Korony Handball,których ataki doprowadziły do remisu 25:25 w 49. minucie.

Ostatnie okres piątkowego pojedynku obfitował w emocje. Rzutem do pustej bramki gola zdobyła Wiktoria Gliwińska , a skutecznym rzutem ze skrzydła w 54. minucie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 29:28. Piotrkowianki nie składały broni, ale w bramce znakomicie spisywała się Małgorzata Hibner. 30. gola dla Korony Handball efektownym lobem z karnego zdobyła Marta Rosińska.

Kielczanki wyszły nawet na prowadzenie 30:28 na cztery minuty przed końcem spotkania. Wtedy marzenia o zwycięstwie były naprawdę realne. Ale nie potrafiły go utrzymać, źle rozgrywały swoje akcje. Tymczasem piotrkowianki doprowadziły do remisu i nie pozwoliły kielczankom marzyć o wygranej. Na koniec zdobyły dwie bramki i wygrały 31:33.

Suzuki Korona Handball Kielce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:33