-:-

Dodano: 1 października 2016

Superliga: Vistal Gdynia wciąż niepokonany

Szczypiornistki Vistalu Gdynia odniosły w sobotę 1 października czwartą wygraną w sezonie. W wyjazdowym meczu 5. kolejki PGNiG Superligi zawodniczki Pawła Tetelewskiego pokonały Energę AZS Koszalin 33:29 (17:12).

Zespołowi z Trójmiasta wygraną zapewniła fenomenalna Monika Kobylińska, która występ zakończyła z 11 trafieniami. Rozgrywająca reprezentacji Polski wykorzystała pięć rzutów karnych, sześć razy trafiając też z gry. Vistal od początku kontrolował przebieg spotkania. Już w 7. minucie przyjezdne prowadziły 5:1, a po kolejnych siedemnastu minutach rywalizacji ich przewaga wynosiła sześć goli (14:8).

Energa mimo dobrej gry Romany Roszak i Hanny Sądej (pierwsza rzuciła osiem bramek, druga – sześć) nie była w stanie prowadzić równorzędnej walki z rywalkami. Tuż po przerwie Vistal odskoczył zespołowi Anity Unijat na prowadzenie 20:12, co w pełni rozstrzygnęło losy rywalizacji. W końcówce gospodynie zmniejszyły nieco rozmiary porażki, ale wyższość ich przeciwniczek była bezdyskusyjna. Energa przegrała po raz trzeci w sezonie i w niedzielę może stracić miejsce w górnej połowie tabeli. Vistal jest trzeci, ale ma tyle samo punktów co liderki z Lublina.

5. kolejka / 01.10.2016 / godz. 17:00