Bez kategorii
Dodano: 13 listopada 2016

Superliga: pogrom w Gdyni. Beniaminek rozbity

2016.11.13 Gdynia Pilka Reczna PGNiG Superliga Kobiet 2016/2017 Vistal Gdynia - KPR Kobierzyce N/z Beata Skalska Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2016.11.13 Gdynia Women handball PGNiG Superliga season 2016/2017 Vistal Gdynia - KPR Kobierzyce Beata Skalska Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Vistal Gdynia nie zwalnia tempa! Drużyna Pawła Tetelewskiego w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi pewnie pokonała na własnym boisku beniaminka rozgrywek, KPR Kobierzyce 28:14 (14:6). To dziewiąte zwycięstwo Vistalu w sezonie.

Pierwsze minuty spotkania udowodniły, że jest to rywalizacja zespołów, które mają zgoła odmienne cele. O różnicy klas świadczy przede wszystkim fakt, że przez 29 minut gdynianki straciły tylko dwie bramki z gry. Co prawda podopieczne Pawła Tetelewskiego momentami miały problemy z pokonaniem dobrze spisującej się Katarzyny Demiańczuk, jednak przewaga faworytek rosła z każdą minutą.

Druga połowa była nieco bardziej atrakcyjna dla kibiców, a to za sprawą tempa, które Vistal podkręcił. Efektem było więcej rzuconych bramek. Przewaga dzieląca obydwa zespoły pozwoliła trenerowi gospodarzy na wprowadzenie młodszych zawodniczek. Wraz z upływem czasu wszyscy pogodzeni już byli z końcowym wynikiem i wysokim zwycięstwem gdynianek.

10. kolejka / 13.11.2016 / godz. 16:00