-:-

Dodano: 8 stycznia 2017

Superliga: Kobylińska dała Vistalowi wygraną w hicie

Vistal Gdynia wraca na fotel lidera PGNiG Superligi. W ostatnim meczu 12. kolejki rozgrywek zawodniczki Pawła Tetelewskiego wygrały z Metraco Zagłębiem Lubin 23:21 (10:10). Wygraną zapewniła gdyńskiej drużynie Monika Kobylińska.

21-letnia prawa rozgrywająca zdobyła w niedzielę dziewięć bramek. Dwie z nich, rzucone w samej końcówce, zadecydowały o triumfie Vistalu.

Podopieczne Tetelewskiego ani raz nie pozwoliły rywalkom wyjść w niedzielę na prowadzenie. Gdynianki nie były jednak też w stanie utrzymać dwukrotnie wypracowanej przewagi, tak w pierwszej, jak i w drugiej połowie, pozwalając Zagłębiu odrobić straty.

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały jednak, by Miedziowe były w stanie nawiązać równą walkę z Vistalem. Premierową bramkę zawodniczki Bożeny Karkut zdobyły dopiero w 10. minucie, gdy Vistal prowadził już 5:0. Kwadrans później był z kolei remis 8:8. Gospodynie w tym czasie odbijały się od defensywy rywalek, a Zagłębie powoli odrabiało straty. Błyszczała Juliana Malta Varela, która w pierwszej połowie rzuciła sześć bramek.

Po przerwie Vistal ponownie odskoczył jednak przyjezdnym na dystans kilku bramek. W 49. minucie gdynianki wygrywały jeszcze 21:16, ale wtedy tak jak w pierwszej połowie, zanotowały poważny przestój w ataku i Zagłębie zaczęło gonić wynik. Pięć minut przed końcem spotkania do remisu 21:21 doprowadziła Małgorzata Mączka, ale był to ostatni gol Miedziowych w meczu. Ostatnie słowo należało do Kobylińskiej.

12. kolejka / 08.01.2017 / godz. 16:00