-:-

Dodano: 1 października 2016

Superliga: hit 5. kolejki dla Pogoni Baltica

Pogoń Baltica Szczecin zwyciężyła Kram Start Elbląg w najciekawszym sobotnim spotkaniu 5. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Decydującą bramkę 20 sekund przed końcem meczu zdobyła z rzutu karnego Agata Cebula.

To czwarte zwycięstwo szczecińskiej drużyny w czwartym meczu rozgrywek. Zespół trenera Adriana Struzika z Elbląga mógł jednak wyjechać bez punktów, bo przez niemal całe zawody gonił wynik. Świetne końcowe 10 minut spotkania, wygrane 6:2, pozwoliło mu jednak sięgnąć po kolejny triumf.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Kram Startu. W 8. minucie drużyna Andrzeja Niewrzawy prowadziła 4:2, a dziewięć minut później powiększyła przewagę do trzech trafień. Dobrze w bramce spisywała się Sołomija Szywierska, w ofensywie natomiast brylowała Sylwia Lisewska. Dobra gra tego duetu pozwoliła zespołowi z Elbląga na swobodne kontrolowanie wyniku. W efekcie, tuż po przerwie, Start prowadził już 17:12.

Pogoń do odrabiania strat ruszyła w samej końcówce, choć niewiele wskazywało na to, by gospodynie dały sobie wyrwać z rąk wygraną. W 49. minucie po trafieniu Joanny Wagi Start prowadził 21:18, a w 56. minucie po ósmym golu Lisewskiej było jeszcze 23:21. Trzy ostatnie ciosy należały jednak do przyjezdnych – bramki Patrycji Królikowskiej i Karoliny Kochaniak doprowadziły do remisu 23:23, a trafienie dające szczecińskiej drużynie wygraną zdobyła z rzutu karnego Agata Cebula. Start przegrał po raz drugi w sezonie i spadł na piąte miejsce w tabeli. Pogoń jest druga, choć wyprzedzić ją może jeszcze AZS Łączpol AWFiS.

5. kolejka / 01.10.2016 / godz. 18:00