-:-

Dodano: 21 stycznia 2018

Puchar EHF: trzecia porażka GTPR Gdynia

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia wciąż bez wygranej w rozgrywkach grupowych Pucharu EHF. Zespół Giennadija Kamielina przegrał w niedzielę na wyjeździe z duńskim Viborg HK 24:27 (11:15) i z zerowym dorobkiem zamyka tabelę grupy C. Kolejny mecz gdynianki rozegrają w niedzielę 28 stycznia.

Po wyrównanym początku meczu, Viborg uzyskał przed przerwą cztery trafienia przewagi (15:11). To w głównej mierze zasługa tria Stine Bodholt Nielsen – Kristina Joergensen – Sanne van Okphen, które w całym spotkaniu rzuciło 15 bramek.

GTPR gonił po przerwie, ale nawet znakomita dyspozycja Patricii Matieli (osiem bramek w 10 rzutach) nie wystarczyła, by odrobić straty. Viborg zwyciężył po raz drugi i zrównał się liczbą punktów z przewodzącym tabeli tureckim Kastamonu Belediyesi GK. Trzecia jest drużyna Byasen Trondheim, która uzbierała dwa punkty.