Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 17 października 2015

Puchar EHF: Szwajcarki bez szans w Szczecinie

Pierwszy mecz 2. rundy Pucharu EHF, w którym rywalem Pogoni Baltica było szwajcarskie Brühl, zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem Polek. Podopieczne Adriana Struzika do rewanżu przystąpią z bardzo dobrej pozycji.

Spotkanie ze Szwajcarkami było dla Pogoni inaugurującym pojedynkiem w europejskich pucharach. W ubiegłym sezonie szczecinianki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, docierając aż do finału Challenge Cup. Również tym razem drużyna Adriana Struzika pragnęła udowodnić swoją wartość i fakt, że nie bez powodu jest liderem PGNiG Superligi.

Gospodynie rozpoczęły z wielką motywacją, by narzucić swój styl i warunki. Niestety, uniemożliwiły im to błędy własne, choć podobne problemy miały też przyjezdne. Efektem tego był wynik oscylujący wokół remisu i wyrównana gra obu drużyn.

Z bardzo dobrej strony prezentowały się skrzydłowe Pogoni, które były motorem napędowym aktualnego lidera polskiej ligi. Do tego skuteczne interwencje dołożyła Adrianna Płaczek, czym zatrzymała przyjezdne i umożliwiła wypracowanie przewagi.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodniczek Brühl. Przyjezdne odrabiały straty, a pomogła im w tym również nieskuteczność rzutowa Pogoni. Swój popis kontynuowały jednak skrzydłowe polskiej drużyny, dzięki którym na tablicy wyników było 26:18.

Mimo wysokiej przewagi podopieczne trenera Struzika pragnęły wygrać jak największą różnicą. Ostatecznie zatrzymały się na ośmiu bramkach przewagi, co powoduje, że sprawa awansu wydaje się być przesądzona.

Pogoń Baltica Szczecin – LC Brühl Handball 31:23 (18:11)

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: