-:-

Dodano: 10 lutego 2018

Puchar EHF: GTPR blisko przełamania, ale bez punktów

Minimalna przegrana GTPR Gdynia na zakończenie fazy grupowej Pucharu EHF. Mistrzynie Polski uległy w Arenie Gdynia tureckiemu Kastamonu Belediyesi GSK 26:27. Porażka jedną bramką oznacza, że gdynianki pozostaną na ostatnim miejscu w tabeli grupy C bez punktu na swoim koncie.

Turczynki przyjechały do Gdyni jako liderki grupy C, ale do przerwy na prowadzeniu były zawodniczki GTPR (13:12). Druga połowa była równie wyrównana, ale niestety minimalnie skuteczniejsze okazały się przyjezdne, które dzięki zwycięstwu 27:26 zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupowej tabeli.

Na wyróżnienie w szeregach polskiego zespołu zasłużyła Aleksandra Zych, która aż dziesięciokrotnie trafiała do siatki rywalek. W tym tygodniu potwierdzony został transfer rozgrywającej GTPR i reprezentacji Polski, która od nowego sezonu bronić będzie barw drużyny mistrzyń Francji – Metz Handball.