-:-

Dodano: 10 marca 2022

Półfinał nie dla Młynów

Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin odpadły z rywalizacji o Puchar Polski. W meczu ćwierćfinałowym rozgrywek o trofeum uległy na wyjeździe drużynie Piotrcovii Piotrków Trybunalski 25:38.

Chociaż koszalinianki radziły sobie dotychczas bardzo dobrze w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski to tym razem było zupełnie inaczej. Od początku prym na parkiecie wiodły rywalki. Do przerwy prowadziły już 18:12, a w drugiej połowie tylko potwierdziły swoją wyższość – Wraz z trenerem Waldemarem Szafulskim czujemy się bardzo rozczarowani tym meczem. Na razie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć co się stało. Brakowało nam dziś skuteczności. Było dużo złych podań i spóźnialiśmy się z interwencjami. W obronie też nie wyglądało to najlepiej. Musimy przemyśleć dlaczego głównie wyjazdowe spotkania tak wyglądają. Poza tym straciliśmy wczoraj Anię Mączkę, która doznała kontuzji na dzień przed meczem. Dobre wiadomości są natomiast takie, że dobre spotkanie zagrała Gabriela Haric, chociaż nie mogła trenować przez ostatni tydzień i wiemy już też, że do gry za około cztery tygodnie powinna powrócić Natalia Filończuk – mówił Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Izabela Prudzienica – Gabriela Urbaniak 6, Gabriela Haric 5, Aleksandra Zaleśny 4, Karolina Mokrzka 3, Daria Somionka 2, Adriana Kurdzielewicz 1, Żaneta Lipok 1, Paula Mazurek 1, Hanna Rycharska 1, Martyna Żukowska 1, Martyna Borysławska.

Skład i bramki Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Daria Opelt, Karolina Sarnecka – Justyna Świerczek 8, Magdalena Drażyk 5, Patrycja Królikowska 5, Aleksandra Oreszczuk 5, Lucyna Sobecka 4, Natalia Fesdorf 2, Karolina Jureńczyk 2, Joanna Waga 2, Daria Grobelna 1, Sylwia Klonowska 1, Monika Majsak 1, Kinga Stanisławczyk 1, Tatjana Trbovic 1, Małgorzata Trawczyńska.