Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 17 września 2016

Pogoń Baltica zaczyna występy w pucharach

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin rozegrają w weekend dwa mecze I rundy eliminacyjnej Pucharu EHF kobiet. Rywalkami wicemistrzyń Polski będzie ukraińska Galiczanka Lwów.

To starcie starych znajomych. Przed dwoma sezonami obie drużyny wpadły na siebie w półfinale rozgrywek Challenge Cup. Na własnym terenie Pogoń wygrała 29:28, a awans przypieczętowała tydzień później, we Lwowie wygrywając 25:21. Dzięki temu została pierwszym od czasu Montexu Lublin polskim żeńskim klubem piłki ręcznej, który zagrał w finale europejskich pucharów. W nim przegrała jednak z francuskim Mios-Biganos.

W przeciwieństwie do wspomnianych spotkań, w tym sezonie oba mecze rozegrane zostaną we Lwowie. – Zadecydowały względy logistyczne i finansowe. Przystaliśmy na prośbę ukraińskiego klubu – wyjaśnia prezes Pogoni, Przemysław Mańkowski.

Wicemistrzynie Polski będą faworytkami dwumeczu, mimo że dojdzie do niego na parkiecie Galiczanki. Zespół Adriana Struzika na starcie sezonu prezentuje jednak dobrą formę – w pierwszej kolejce Pogoń pewnie wygrała na swoim terenie z beniaminkiem z Kobierzyc, a w minioną niedzielę triumfowała na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin.

Pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 15:00 czasu polskiego. Rewanż dzień później o 14:00.

W niedzielę drugie spotkanie I rundy eliminacyjnej Pucharu EHF z węgierską Albą Fehervar rozegra również Vistal Gdynia. Pierwszy mecz zawodniczki Pawła Tetelewskiego przegrały 17:28.

I runda eliminacyjna Pucharu EHF / 17.09.2016 / godz. 15:00

GALICZANKA
LWÓW

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: