Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 17 maja 2015

Pogoń Baltica na podium Final4 Pucharu Polski

W meczu o trzecie miejsce turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski Pogoń Baltica Szczecin pokonała MKS Selgros Lublin 25:24. Początkowo na parkiecie lubińskiej hali RCS nie było zbyt wielu emocji, ale tych nie zabrakło w ostatnim kwadransie spotkania. Bramka rozstrzygająca losy meczu padła na 11 sekund przed końcowym gwizdkiem.

Spotkanie z nieco większym animuszem rozpoczęły zawodniczki ze Szczecina, które szybko wypracowały dwubramkową przewagę. Dla świeżo upieczonych mistrzyń kraju z Lublina było to ostatnie spotkanie w sezonie i w pierwszych minutach było to widać w ich poczynaniach na boisku.

Gra szybko się jednak wyrównała, a rezultat oscylował wokół remisu. Tempo meczu w pierwszej odsłonie nie było jednak zbyt szybkie. Zarówno Sabina Włodek, jak i Adrian Struzik dali szansę występu zawodniczkom, które w ostatnich tygodniach nieco rzadziej pojawiały się na parkiecie. Do przerwy Pogoń prowadziła jedną bramką 13:12.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia MKS-u, lublinianki szybko zdobyły trzy bramki przy zaledwie jednym trafieniu Pogoni. Na kwadrans przed końcem był remis po 20. Trener Sabina Włodek szukała różnych rozwiązań, aby pomóc swoim podopiecznym w grze ofensywnej, podobnie jak w sobotę posłała do boju dwie kołowe, zastąpiła też bramkarkę zawodniczką z pola.

2015.05.17 LUBIN 2015.05.17 LUBIN, HALA WIDOWISKOWO SPORTOWA RCS PILKA RECZNA MECZ O 3 MIEJSCE PGNIG PUCHAR POLSKI KOBIET MKS SELGROS LUBLIN - POGON BALTICA SZCZECIN N/Z FOTO GRZEGORZ TRZPIL / PRESSFOCUS

Nie przyniosło to jednak MKS-owi wymiernych korzyści, albowiem kiedy do ostatniego gwizdka pozostawało 11 sekund piłkę w bramce lublinianek umieściła skrzydłowa Martyna Huczko i Pogoń prowadziła 25:24. Lublinianki miały jeszcze szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale straciły piłkę i tym samym musiały się zadowolić czwartą lokatą w pucharowych rozgrywkach.

MVP meczu została wybrana Monika Koprowska.

PGNiG Puchar Polski kobiet Final4 / Lubin / o 3. miejsce / 17.05.2015

MKS SELGROS LUBLIN – POGOŃ BALTICA SZCZECIN 24:25 (12:13)

MKS: Dżukiewa, Baranowska – Małek 6, Szarawaga 4, Kocela 3, Konsur 3, Gęga 2, Mihdaliova 2, Quintino 2, Kozimur 1, Repelewska 1, Drabik, Skrzyniarz

Pogoń: Szywerska, Płaczek – Koprowska 8, Noga 5, Jaszczuk 3, Zimny 3, Huczko 2, Zawistowska 2, Sabała 1, Królikowska 1, Kochaniak

Sędziowali: Figarski – Żak (Radom)

/ ZPRP

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: