-:-

Dodano: 16 kwietnia 2016

Play-out: Jelonka nadal w grze o utrzymanie!

KPR Jelenia Góra nie rezygnuje z walki o utrzymanie! W sobotę zawodniczki Mirosława Saneckiego pokonały na wyjeździe KPR Ruch Chorzów 32:29 i mają tylko cztery punkty straty do Niebieskich.

32 (16)

Ekipa z Jeleniej Góry wygrała tym samym drugi mecz z rzędu w rozgrywkach fazy play-out. Jelonka triumf w Chorzowie zawdzięcza znakomitej grze tria Anna Mączka – Aleksandra Uzar – Joanna Załoga, które do spółki zdobyło 24 z 32 bramek całej drużyny.

Ruch tylko w początkowym fragmencie spotkania był stroną przeważającą. W 11. minucie zawodniczki Krystyny Wasiuk wygrywały 6:2, ale w ciągu siedmiu kolejnych minut KPR odrobił straty, na przerwę schodząc już z dwubramkową zaliczką (16:14). Po zmianie stron Niebieskie gonił wynik, kilkukrotnie zbliżając się do rywalek na dystans jednego gola. Zawodniczki KPR-u nie wypuściły jednak wygranej z rąk i nadal liczą się w walce o utrzymanie.