Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 4 kwietnia 2016

Play-off: Pierwszy krok Vistalu

2016.04.04 Gdynia Pilka Reczna PGNiG Superliga Kobiet 2015/2016 Vistal Gdynia - Metraco Zaglebie Lubin N/z Aleksandra Zych Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2016.04.04 Gdynia Women handball PGNiG Superliga season 2015/2016 Vistal Gdynia - Metraco Zaglebie Lubin Aleksandra Zych Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Zawodniczki Vistalu Gdynia postawiły pierwszy krok w stronę awansu do półfinału PGNiG Superligi kobiet. Podopieczne Pawła Tetelewskiego zwyciężyły na własnym parkiecie i do rewanżu przystąpią z zaliczką trzech bramek.

Ćwierćfinał, faza play-off / 04.04.2015 / godz. 18:00
logo Vistal

VISTAL
GDYNIA

31 (15)

vs

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

28 (13)

logo Zagłębie

Rywalizacja gdynianek z lubiniankami za każdym razem przysparzała kibicom wiele emocji. Waga spotkania widoczna była już od pierwszych minut, bowiem zawodniczki popełniały błędy własne w ataku pozycyjnym. Mimo to lepiej radziły sobie gospodynie, które potrafiły wypracować nawet czterobramkową przewagę. Podopiecznie Bożeny Karkut nie pozwoliły na taki bieg wydarzeń i starały się zmniejszyć dystans. Przed zejściem do szatni udało im się odpracować dwa trafienia.

W drugiej połowie wysoką dyspozycję potwierdzały Kaja Załęczna oraz Emilia Galińska, które były autorkami większości bramek swoich zespołów. Vistal utrzymywał się na niewielkim prowadzeniu, jednak podopieczne Pawła Tetelewskiego musiały mieć się na baczności. Miedziowe wciąż goniły, starając się osiągnąć jak najkorzystniejszy wynik przed rewanżem na własnym parkiecie. Przyjezdne nie były jednak w stanie dojść rywalek na remis. Ostatecznie wicemistrzynie Polski przystąpią do meczu w Lubinie z trzybramkową zaliczką.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: