Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 8 kwietnia 2016

Play-off: Kto wywalczy miejsce w półfinale?

2016.03.02 Szczecin Hala Sportowa  Pilka reczna Pgnig superliga kobiet sezon 2015/2016  Pogon Baltica Szczecin- KPR Jelenia Gora N/z Yashchuk Hanna Foto Szymon Gorski / PressFocus 2016.03.02 Szczecin Hala Sportowa  Handball Pgnig superleague women season 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin- KPR Jelenia Gora Yashchuk Hanna Credit: Szymon Gorski / PressFocus

Już w weekend poznamy pierwszych półfinalistów PGNiG Superligi kobiet. Pogoń Baltica ma do odrobienia bramkę straty, natomiast MKS Selgros przystąpi do meczu z Piotrcovią z jednym trafieniem więcej. Wielu emocji może również dostarczyć rywalizacja w Lubinie, gdzie Zagłębie podejmie Vistal.

Ćwierćfinał, faza play-off / 09.04.2015 / godz. 16:00
logo Pogoń

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

logo AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

Zespół Adriana Struzika gościć będzie Akademiczki z Gdańska. Przed pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniem wydawało się, że Pogoń Baltica nie pozostawi beniaminkowi złudzeń i odniesie wysokie zwycięstwo. Na całe szczęście dla widowiska oraz sportowych emocji podopieczne Jerzego Cieplińskiego, dla którego są to ostatnie mecze w roli trenera AZS-u, ambitnie przeciwstawiły się faworytkom i to one przystąpią do rewanżu z bramką zaliczki.

Mimo to w dalszym ciągu faworytem i kandydatem do czołowej czwórki jest drużyna ze Szczecina. Cel gospodyń jest prosty – potwierdzić swoje umiejętności oraz nie doprowadzić do niespodzianki, którą chciałyby sprawić Akademiczki.

Ćwierćfinał – rewanż, faza play-off / 10.04.2015 / godz. 17:00
logo Zagłębie

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

vs

VISTAL
GDYNIA

logo Vistal

Spotkanie w Lubinie to bez wątpienia najciekawiej zapowiadający się pojedynek weekendu. Miejscowe Metraco Zagłębie walczyć będzie o odrobienie trzybramkowej straty z Gdyni. Podopieczne Bożeny Karkut pragną znaleźć się w finałowej czwórce, jednak aby odnieść sukces w niedzielę muszą wspiąć się na wyżyny własnych umiejętności.

Vistal przyjedzie na Dolny Śląsk z zamiarem utrzymania, a nawet powiększenia przewagi z pierwszego spotkania. Kibice wicemistrza Polski nie biorą nawet pod uwagę scenariusza, w którym ich zespołu zabraknie w półfinale. Rywalizacja lubinianek z gdyniankami za każdym razem przysparzała wielu emocji, stąd losy awansu nie są jeszcze rozstrzygnięte, szczególnie że w ostatnim czasie górą zawsze były gospodynie.

Zespół Pawła Tetelewskiego musi mieć się na baczności, bowiem w tym sezonie Zagłębie tylko raz schodziło z własnego parkietu pokonane. Było to 9 stycznia w spotkaniu z tureckim Kastamonu B. Genclik SK w ramach TOP16 Challenge Cup.

Ćwierćfinał – rewanż, faza play-off / 10.04.2015 / godz. 18:00
logo Lublin

MKS SELGROS
LUBLIN

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRÓW TRYB.

logo Piotrcovia

Żaden z kibiców zespołu z Lublina nie spodziewał się, że do rewanżu z Piotrcovią ich drużyna przystąpi tylko z jedną bramką przewagi. Tymczasem piotrkowianki zaskoczyły i wypracowały w miarę korzystny dla siebie rezultat. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu faworytem są mistrzynie Polski. Drużyna prowadzona przez Sabinę Włodek ma wręcz w obowiązku walkę o złoty medal, więc najbliższe spotkanie musi potraktować jak najbardziej poważnie.

Trener Michał Pastuszko cieszył się z postawy swoich zawodniczek. Pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek był bardzo wyrównany, a gdyby nie błędy w końcówce, zwycięstwo gospodyń stałoby się realne. W Lublinie o dobry wynik będzie ciężko, choć Piotrcovia zapowiada walkę.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: