-:-

Dodano: 15 października 2019

Piąta wygrana z rzędu!

Zadanie jakie postawił przed zawodniczkami trener Robert Lis to wygrać jak najmniejszym nakładem sił i uniknąć kontuzji, których w ostatnim czasie w MKS jest aż nadto. Oba cele udało się zrealizować. Gospodynie pokonały Eurobud JKS Jarosław 30:25.

Po pierwszej połowie mistrzynie Polski prowadziły z ekipą z województwa podkarpackiego różnicą czterech bramek. Drużyna trenera Roberta Lisa od początku spotkania miała przewagę nad zawodniczkami z Jarosławia i szybko zaczęła wypracowywać sobie komfortowy dystans bramkowy. Na przerwę schodziły z przewagą czterech bramek, a końcówka należała do zdobywczyni trzech bramek z rzędu – Patrycji Królikowskiej.

Po zmianie stron utrzymywała się dominacja lublinianek, które w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie mogły się one cieszyć ze zwycięstwa różnicą 5 bramek. Na koniec warto odnotować, że MVP meczu wybrano Sylwię Matuszczyk, która dała prawdziwy koncert gry w drugiej połowie i zdobyła siedem bramek.

W dzisiejszym meczu liczyło sie tylko zwycięstwo. Może wynik nie jest rewelacyjny, bo popełniłyśmy bardzo dużo błędów, ale mamy trzy punkty. Nieważne jak grunt, że wygrałyśmy – powiedziała po meczy skrzydłowa Aneta Łabuda.