-:-

Dodano: 12 lutego 2022

Pewna wygrana i powrót na szczyt tabeli

MKS FunFloor Perła Lublin nie pozostawił gościom z Koszalina złudzeń. Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin nie zdołały nawiązać równej walki z dobrze dysponowanymi lubliniankami. Biało-zielone wygrały aż 40:19 i wróciły na fotel liderek PGNiG Superligi Kobiet.

Wynik otworzyła Joanna Szarawaga wykańczając pierwszą akcję tego spotkania. Szybko wyrównała Karolina Mokrzka. Ta sama zawodniczka pod koniec trzeciej minuty dała swojemu zespołowi prowadzenie, skutecznie wykonując rzut karny. Z ośmiu metrów nie pomyliła się także Marysia Szczepaniak. Młoda zawodniczka MKS-u w połowie piątej minuty zdobyła bramkę na 3:3.

Na początku szóstej minuty „latająca” Dominika Więckowska popisała się imponującym rzutem na 5:3. Był to już trzeci gol rozgrywającej w tym spotkaniu. Minutę później wywalczyła rzut karny. Nowa bramkarka zespołu z Koszalina, Izabela Prudzienica stanęła na wysokości zadania i zwyciężyła w pojedynku z Romaną Roszak. Jeszcze skuteczniejsza po drugiej stronie parkietu była Paulina Wdowiak. Koszalinianki miały problemy z pokonaniem dobrze dysponowanej golkiperki z Lublina.

Jeszcze przed upływem dziesiątej minuty Julia Pietras zaliczyła dwa wyjątkowej urody trafienia i MKS prowadził już 7:3. Gdy popularna „Cleo” w 14. minucie wykończyła kontrę i zdobyła bramkę na 9:4, trener gości poprosił o czas. Rozmowa nie przyniosła wymiernych efektów, bo niedługo później piłkę w siatce umieściła Katarzyna Portasińska i ponownie Pietras. Paulina Wdowiak z kolei pozostawała nieugięta. Gdy Aneja Beganović w 17. minucie zdobyła premierową bramkę w hali Globus, biało zielone prowadziły już 12:4. Przewaga gospodyń jednak wciąż rosła.

Przyjezdne nie mogły pokonać lubelskiej bramkarki od 12. minuty. Wdowiak imponowała skutecznymi interwencjami, a gdy wydawało się, że w końcu skapituluje, pomagał słupek. Koszalinianki przełamały impas w 21. minucie. Była to ich bramka numer pięć. MKS miał ich wówczas na swoim koncie trzykrotnie więcej. Warto dodać, że golkiperka biało-zielonych popisywała się nie tylko kolejnymi rewelacyjnymi interwencjami, ale i skutecznymi podaniami, inicjującymi kontry. Szczególnie korzystała z nich Julia Pietras. Młoda skrzydłowa po pierwszej połowie meczu mogła się pochwalić aż siedmioma golami. Do przerwy MKS prowadził 23:7.

Druga część spotkania rozpoczęła się od kolejnej skutecznej interwencji bramkarki gospodyń. Czterokrotnie jednak zdołała ją pokonać Żaneta Lipok. Więckowska i Roszak nie pozwoliły gościom na choćby minimalne odrobienie strat i także umieszczały piłkę w siatce. Swoje dołożyły także Julia Zagrajek, Oktawia Płomińska, Daria Szynkaruk oraz Aneja Beganović i MKS na kwadrans przed końcową syreną prowadził 32:13.

Lublinianki nie zwalniały tempa. Przyjezdne z kolei miały ogromne problemy ze sforsowaniem defensywy podopiecznych Moniki Marzec. Szczypiornistki Młynów w 51. minucie przegrywały już różnicą 23 trafień. Na listę strzelczyń w ekipie gospodyń wpisały się już właściwie wszystkie zawodniczki, wliczając w to także młodą Edytę Byzdrę. Wówczas nastąpił moment nieco lepszej gry gości, lecz wciąż miejscowe miały kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

Na 60 sekund przed końcem meczu MKS prowadził 39:19. Czterdziestego gola dla biało-zielonych zdobyła Julia Zagrajek. Było to już jej szóste trafienie w tym spotkaniu. Wynik do końca meczu się już się nie zmienił. Lublinianki pokonały zespół z Koszalina 40:19. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Julia Pietras, która zaliczyła osiem celnych trafień. Tytuł MVP spotkania powędrował jednak zasłużenie do Pauliny Wdowiak.

MKS FunFloor Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 40:19 (23:7)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Pietras 8, Zagrajek 6, Więckowska 5, Beganović 4, Roszak 4, Szynkaruk 3,  Portasińska 2,  Szczepaniak 2, Anastacio 2, Szarawaga 1, Achruk 1, Byzdra 1, Płomińska 1. Kary: 4 min.

Trener: Monika Marzec.

Młyny:  Prudzienica, Zimny – Mokrzka 6, Haric 5, Lipok 4, Urbaniak 1, Mączka 1, Somionka 1, Rycharska 1. Kary: 4 min.

Trener: Waldemar Szafulski.

Sędziowali: Paweł Podiadło, Adam Świostek