Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 lutego 2022

Paulina Wdowiak zostaje w drużynie

Bramkarka MKS-u FunFloor Perła Lublin złożyła podpis pod nowym kontraktem. Paulina Wdowiak pozostanie zawodniczką biało-zielonych co najmniej do końca sezonu 2023/2024. Umowa zakłada opcję przedłużenia o kolejny rok.

Paulina Wdowiak MKS FunFloor Perła Lublin


Paulina Wdowiak dołączyła do lubelskiej drużyny w kwietniu 2020 roku. Początkowo perspektywiczna bramkarka stanowiła jedynie uzupełnienie składu i plan na przyszłość. Z każdym miesiącem jednak stawała się coraz bardziej istotnym trybem w biało-zielonej maszynie. Jej niezwykle udane występy zostały docenione przez klub, który zaoferował zawodniczce przedłużenie kontraktu.


22-letnia zawodniczka uczyła się w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku. W sezonie 2019/2020 broniła barw pierwszoligowego MTS Żory. Już wtedy wzbudziła zainteresowanie biało-zielonych. – To dla mnie wyzwanie, ale przede wszystkim nowe doświadczenie i możliwość uczenia się bardziej doświadczonych zawodniczek, chociażby Weroniki Gawlik, z którą gramy na tej samej pozycji. Lubię rywalizację, więc stawiam sobie za cel to, by w przyszłości zadomowić się w pierwszym składzie drużyny. Wierzę, że kiedyś stanę się czołową zawodniczką MKS – mówiła po przyjęciu oferty z Lublina Paulina Wdowiak.


Jej ówczesne nadzieje w obecnym sezonie stały się faktem. Marina Razum boryka się z kontuzją od drugiej rundy trwającej kampanii. Urazy nie oszczędzały też Weroniki Gawlik. Paulina Wdowiak była w pewnym momencie jedyną opcją między słupkami 22-krotnych mistrzyń Polski. Młoda bramkarka sprostała oczekiwaniom z nawiązką. W styczniu bieżącego roku została wybrana najlepszą zawodniczką PGNiG Superligi Kobiet. Luty wcale nie zapowiada się na gorszy w jej wykonaniu. Wdowiak uznano ją za najlepszą szczypiornistkę ostatniego meczu ekipy z Lublina. Tytuł MVP wygranego 40:19 spotkania MKS FunFloor Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin powędrował właśnie do niej.


– Jest to zdecydowanie przełomowy sezon dla Pauli. Dostała więcej minut i zaufania. W poprzednim sezonie naciskałem już, by na nią postawić, gdyż uważam, że jest to niezwykle utalentowana młoda bramkarka. Mam nadzieję, że spędzi wiele lat w naszym klubie. Liczę też na to, że wkrótce dostanie szansę w narodowej kadrze – mówi trener bramkarek i kierownik drużyny w lubelskim klubie, Radosław Kozaczuk.

 
– Cieszę się, że teraz częściej możemy ją podziwiać na parkiecie. To procentuje. Bardzo dobrze poradziła sobie z wielką odpowiedzialnością, która na nią spadła w momencie gdy nie mieliśmy innych zawodniczek na jej pozycji. To pomogło jej poczuć się w bramce jeszcze lepiej i udźwignąć ciężar bycia numerem jeden. Wiele Paulinie dało też ogrywanie się przy jednej z najlepszych bramkarek w Polsce, Weronice Gawlik – chwali zawodniczkę.


Młoda golkiperka była szkolona w „Fabryce Bramkarek”, szkole powołanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Tam szkolone są największe bramkarskie nadzieje pod kątem reprezentacji Polski. – W 2017 roku jeździłem tam obserwować obiecujące zawodniczki. Paulina się bardzo wyróżniała i już wtedy wiedziałem, że jest niezwykle dobrze zapowiadającą się szczypiornistką – tłumaczy Kozaczuk.


– Sam fakt, że dostaję szanse, buduje pewność siebie. Niewątpliwie też pomaga to, że gram dosyć dobrze – mówi zawodniczka. – Czuję, że trenerzy darzą mnie coraz większym zaufaniem. Wychodząc na boisko, staram się dawać z siebie sto procent. Bardzo się tu rozwijam i mam nadzieję, że dalej będzie wszystko szło w dobrym kierunku. Chcę wciąż zdobywać doświadczenie i pomagać dziewczynom w wygrywaniu meczów. Szansa, którą dostałam, zadziałała na mnie bardzo motywująco. Chcę zdobywać z lubelskim MKS-em jak najwięcej – dodaje.


Paulina Wdowiak już teraz jest ważnym ogniwem lubelskiej drużyny. Jednocześnie jej wiek daje nadzieję na to, że MKS długo nie będzie miał problemów z obsadzeniem bramki.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: