Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 5 stycznia 2017

Panie wracają do gry, startuje druga runda

Po przerwie spowodowanej Mistrzostwami Europy oraz świętami Bożego Narodzenia do gry o punkty wracają zawodniczki PGNiG Superligi kobiet. W sobotę rozegranych zostanie aż pięć spotkań, z czego aż w czterech w roli faworyta wystąpią przyjezdne.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 16:00

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

W miarę dobrze spisujące się w tym sezonie Akademiczki z Gdańska pojadą do Kościerzyny. Tam czekać na nie będzie miejscowy UKS PCM, czyli aktualnie przedostatni zespół tabeli. Dotychczas Akademiczki przeplatały zwycięstwa porażkami, jednak tym razem dwa punkty powinny powędrować na konto drużyny Edyty Majdzińskiej. W zespole z Kościerzyny doszło do paru zmian. W zimowej przerwie dołączyły do niego Iwona Łoś i Agnieszka Łazańska, które ostatnio reprezentowały Słupię Słupsk. Trener Dariusz Męczykowski ma jednak problem z kontuzjowanymi Kamilą Konofał oraz Karoliną Mokrzką.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 17:00

KPR KOBIERZYCE

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

Spotkanie KPR-u Kobierzyce z Pogonią Baltica ma tylko jednego faworyta i jest nim zespół prowadzony przez Adriana Struzika. Szczecinianki zamierzają od samego początku narzucić własne warunki i bez większego nakładu sił zdobyć kolejne dwa punkty. Marzy im się powtórka z pierwszej rundy, kiedy to okazały się lepsze aż o dziewiętnaście bramek. Panujący w tabeli ścisk wymuszą na Pogoni podobny rozmiar wygranej.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 17:00

KPR JELENIA
GÓRA

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

energa

Akademiczki z Koszalina wybiorą się w podróż do Jeleniej Góry, gdzie zmierzą się z miejscowym KPR-em. Przyjezdne chcą zdobyć komplet, dzięki któremu utrzymają się w czołowej szóstce. W zeszłym roku zrealizowały swój plan minimum, jednak aspiracje zespołu są większe. Gospodynie natomiast, chcąc uniknąć problemów, będą musiały pokazać się z jak najlepszej strony, by przerwać serię czterech porażek z rzędu i uciec z dolnych rejonów tabeli.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 17:00

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

vs

KRAM START
ELBLĄG

Czerwona latarnia ligi podejmie piąty w tabeli Kram Start. Wydaje się, że przed przyjezdnymi łatwe zadanie, które powinno zakończyć się ich wysokim zwycięstwem. Elblążanki nie przegrały w Piotrkowie Tryb. od 23 lutego 2014 roku, a w pierwszej rundzie wygrały 29:20 i liczą na przedłużenie dobrej passy. Ewentualne dwa punkty mogą pozwolić na zbliżenie się do czołówki, do której podopieczne Andrzeja Niewrzawy wciąż aspirują.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 18:00

MKS SELGROS
LUBLIN

vs

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

Inaczej wygląda sytuacja w ostatnim sobotnim pojedynku, gdzie tym razem w roli faworyta wystąpi zespół gospodyń, czyli aktualne mistrzynie Polski. Lublinianki od początku wyjdą z myślą o zdobyciu dwóch punktów i wydaje się, że przyjezdne nie powinny sprawić im wielu problemów. O niespodziankę w postaci zwycięstwa Olimpii-Beskid będzie trudno, szczególnie że w ramach przygotowań MKS udowodnił swoje umiejętności i zajął pierwsze miejsce w turnieju w Koszalinie. Góralki natomiast nie wygrały siedmiu ligowych spotkań z rzędu. Wszyscy liczą, że zimowa przerwa podziałała na nie mobilizująco.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: