-:-

Dodano: 10 maja 2015

MKS Selgros Lublin mistrzem Polski po raz osiemnasty!

W czwartym meczu finałowym PGNiG Superligi kobiet MKS Selgros Lublin pokonał w Gdyni Vistal 33:27, zwyciężył w serii play-off 3-1 i obronił tytuł Mistrzyń Polski! Mecz długo miał wyrównany przebieg, ale w końcówce górę wzięło doświadczenie zawodniczek Sabiny Włodek, które przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To 18 tytuł w historii klubu z Lublina!

Pierwsza bramka padła dopiero po pięciu minutach, albowiem podobnie jak w sobotę początkowo znakomicie spisywały się obie bramkarki. Po kwadransie był już jednak remis po 7, ale chwile potem dwa proste błędy techniczne w szeregach gdynianek sprawiły, że MKS wyszedł na prowadzenie (7:9).

Na szczęście dla Vistalu znakomicie dysponowana była Patrycja Kulwińska. To za sprawą obrotowej miejscowe szybko odrobiły straty, a w kolejnym kwadransie wypracowały minimalną przewagę. Do przerwy było 17:15 dla gospodyń.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla przyjezdnych, które w zasadzie nie myliły się w ofensywie. Ogromne problemy w ataku miały za to podopieczne Pawła Tetelewskiego, przez czternaście minut zdobyły zaledwie jedną bramkę… Duża w tym zasługa Jekateriny Dżukiewej – bułgarska golkiperka MKS-u zanotowała cztery udane interwencje z rzędu.

Na środku obrony zespołu z Lublina znakomicie spisywały się Marta Gęga i Joanna Drabik, obie zawodniczki równie dobrze spisywały się po drugiej stronie boiska, rozgrywająca kilkukrotnie asystowała przy kolejnych trafieniach Drabik. W pewnym momencie MKS Selgros prowadził już różnicą czterech trafień i wydawało się, że losy spotkania powoli się rozstrzygają. Nic bardziej mylnego, wystarczyło kilka chwil i Vistal złapał kontakt z rywalkami (24:25 w 50. minucie).

1431275833

Na placu gry było coraz więcej miejsca, zawodniczki obu drużyn wyraźnie opadły z sił, ale trudno się dziwić, dzień wcześniej stoczyły przecież morderczy, 80-minutowy bój zakończony serią rzutów karnych. Na pięć minut przed końcem Kulwińska doprowadziła do remisu 26:26 i mecz w zasadzie zaczynał się od początku. Od tego momentu to jednak obrończynie tytuły zdobyły cztery bramki z rzędu i w decydującym momencie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ostatecznie MKS Selgros Lublin pokonał w Gdyni Vistal 33:27 i sięgnął po 18 tytuł Mistrzyń Polski w historii klubu.

Radość lublinianek była ogromna! Podczas dekoracji złote i srebrne medale oraz pamiątkowe puchary wręczali przedstawiciele władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce: prezes honorowy Janusz Czerwiński, I wiceprezes Henryk Szczepański, wiceprezes Zygfryd Kuchta, członek Zarządu i Komisarz Rozgrywek ZPRP Bogusław Trojan oraz członek Zarządu i prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej Robert Majdziński.

VISTAL GDYNIA – MKS SELGROS LUBLIN 27:33 (17:15)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Kulwińska 6, Niedźwiedź 6, Kobylińska 5, Zych 3, Łabuda 3, Kozłowska 3, Gutkowska 1, Pawłowska, Janiszewska.

MKS Selgros: Dżukiewa, Baranowska – Drabik 7, Quintino 6, Rola 4, Repelewska 4, Skrzyniarz4, Małek 2, Gęga 2, Kozimur 2, Mihdaliova 1 Kocela 1, Niestsiaruk.

Sędziowali: Jerlecki – Łabuń (Szczecin)

Seria play-off: 1-3 i triumf MKS Selgros Lublin