Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 lipca 2022

Mistrzynie wróciły do treningów

Dziś piłkarki ręczne Zagłębia Lubin stawiły się na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie. Tym samym Miedziowe rozpoczęły przygotowania do sezonu 2022/2023 PGNiG Superligi Kobiet.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej na pierwszych zajęciach spotkały się w Parku Leśnym w Lubinie, gdzie odbyła się rozgrzewka oraz pierwszy trening. W sobotę mistrzynie Polski czekają poranne zajęcia na siłowni, niedziela będzie dniem wolnym, ale od początku nowego tygodnia Mistrzynie włączą piąty bieg.

Zawodniczki Zagłębia na początku przygotowań do nowego sezonu trenować będą intensywnie, mając po dwie jednostki dziennie. Treningi będą bardzo zróżnicowane, gdyż aktualne mistrzynie Polski trenować będą w hali, w terenie, na stadionie lekkoatletycznym, czy na siłowni. Nie zabraknie również zajęć na basenie czy piasku – Wróciłyśmy wypoczęte, uśmiechnięte i gotowe na nowe wyzwania. Przed nami ciężki okres przygotowawczy, ale każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ta ciężka praca ma zaprocentować podczas spotkań na parkiecie – mówi Bożena Karkut. – Do nowego sezonu po raz kolejny przystąpimy jako mistrz Polski i będziemy tego tytułu bronić. Do tego chcemy pokazać się z jak najlepszej strony w europejskich pucharach – dodaje szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

Z biegiem czasu sztab szkoleniowy schodzić będzie z obciążeń, a zacznie się więcej zajęć z piłką. W sierpniu Zagłębie rozegra również pierwsze mecze kontrolne, w których jednym z przeciwników będzie Banik Most. W dniach 19-21 sierpnia w Lubinie odbędzie się 25. Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego, w którym zobaczymy silne zespoły europejskie, a także czołowych reprezentantów PGNiG Superligi Kobiet.

W nowym sezonie Zagłębie wystąpi w odmienionym składzie. Do drużyny aktualnych mistrzyń Polski dołączyły cztery nowe zawodniczki, w tym trzy reprezentantki swoich krajów – Barbara Zima, Natalia Pankowska, Czeszka Jana Šustková oraz Słowaczka Karin Bujnochova – Wybrałam Zagłębie, gdyż chciałam rozwijać się sportowo, a pobyt w Lubinie daje mi taką gwarancję. Potrzebowałam również zmiany kraju, środowiska, ludzi i mentalności i tak pojawiłam się w ekipie mistrza Polski. Zagłębie to znakomity, ambitny klub, który ma wszelkie warunki do gry na najwyższym poziomie. Już nie mogę się doczekać nowych wyzwań – mówi reprezentantka Słowacji.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: