Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 października 2019

Mistrzynie Polski wygrały w Piotrkowie

MKS Perła Lublin nadal z kompletem punktów w żeńskiej PGNiG Superlidze. Mistrz Polski przyjechał do Piotrkowa zmęczony batalią z Rostowem nad Donem w Lidze Mistrzyń, ale mimo słabszych momentów zainkasował trzy punkty. Podopieczne Roberta Lisa wygrały 26:21 (13:8).

Piotrcovia rozpoczęła mecz bardzo dobrze i przez pierwszy kwadrans walczyła z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. Później jednak piotrkowianki straciły skuteczność, a MKS Perła zaczął budować sobie przewagę. Po trzydziestu minutach było 13:8. Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. Lublinianki chciały dowieźć zwycięstwo do końca jak najmniejszym nakładem sił. I to się im udało. Piotrcovia kilka razy miała szansę nawiązać kontakt bramkowy, ale nie grzeszyła skutecznością. Ostatecznie mistrz Polski wygrał 26:21, a już w sobotę czeka go kolejny pojedynek w Lidze Mistrzyń. 

MKS Piotrcovia – MKS Perła Lublin 21:26 (8:13)

MKS Piotrcovia: 
Kolasińska, Sarnecka, Opelt – Macedo 7, Sobecka 5, Joia 4, Ciura 2, Belmas 1, Dorsz 1, Klonowska 1, Gajewska, Oreszczuk, Podzimowska.
Rzuty karne: 5/7
Kary: 10 min (Klonowska – 4 min., Małecka – 2 min., Macedo – 2 min., Ciura – 2 min.)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Gęga 5, Królikowska 5, Blazević 4, Kochaniak 4, Achruk 2, Matuszczyk 2, Łabuda 1, Moldrup 1, Nocuń 1, Szarawaga 1, Gadzina, Olek.
Rzuty karne: 3/4
Kary: 6 min (Kochaniak – 2 min, Moldrup – 2 min., Szarawaga – 2 min.)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: