-:-

Dodano: 29 czerwca 2020

Mistrzynie Polski najlepsze w ofensywie

W sezonie 2019/2020 najwięcej bramek rzuciły zawodniczki MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski trafiały do bramek rywalek aż 573 razy! Na drugim miejscu uplasował się beniaminek Eurobud JKS Jarosław, tuż za nim Metraco Zagłębie Lubin.

Ranking rzuconych bramek PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2019/2020 / piłka ręczna

MKS Perła Lublin

Najlepsza drużyna w tabeli okazała się również najlepsza w grze ofensywnej. Perła zdobyła 573 bramki w 20 meczach co zaowocowało średnią na poziomie 28,65. Drużyna trafiała częściej w meczach u siebie – 29,67 bramki/mecz. Na wyjazdach średnia zdobytych goli wyniosła 27,82.

Zawodniczki Perły najwięcej bramek rzuciły w meczu 9. serii przeciwko KPR Ruch Chorzów. Mistrzynie wygrały u siebie 37:21. Ofensywa opierała się na zbilansowaniu i zespołowości. Najlepsza strzelczyni drużyny, Joanna Szarawaga zajęła dopiero 14 miejsce w klasyfikacji strzelczyń PGNiG Superligi Kobiet.

Liczba bramek MKS Perła Lublin rzuconych w domu i na wyjeździe / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręczna

Eurobud JKS Jarosław

Na drugim miejscu uplasował się zeszłoroczny beniaminek. Drużyna z Jarosławia od początku rozgrywek sprawiała problemy wszystkim drużynom, prezentując przy tym bardzo szybki i ofensywny handball. JKS zakończył sezon na piątym miejscu jednak w zestawieniu ofensywnym uplasował się na drugim miejscu.

Jarosław rzucił 563 bramki przy średniej na poziomie 28,15 bramki na mecz. Rywalki JKSu najczęściej traciły bramki w drugich połowach meczów na własnym parkiecie – 163 trafienia.

Liczba bramek Eurobud JKS Jarosław rzuconych w domu i na wyjeździe / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręczna

Metraco Zagłębie Lubin

Podium rankingu domyka Zagłębie, które rzuciło tylko jedną bramę mniej od ekipy z Jarosławia. Zawodniczki z Lubina rzuciły w minionym sezonie 562 bramki przy średniej równej 28,10.

Najwięcej bramek miedziowe rzucały w pierwszych połowach meczów u siebie 165 bramek – średnia na poziomie 15 trafień.

Liczba bramek Metraco Zagłębie Lubin rzuconych w domu i na wyjeździe / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręczna