-:-

Dodano: 28 października 2022

Mistrzynie Olimpijskie lepsze

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet przegrała w pierwszym towarzyskim meczu z Francją. W Rennes Trójkolorowe jak na mistrzynie olimpijskie przystało były lepsze od Polek o 7 trafień /33:26/.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła za sprawą debiutantki w kadrze Arne Senstada Aleksandry Olek. Obrotowa KPR-u Gminy Kobierzyce zastępuje swoja starszą koleżankę Joannę Andruszak, która z powodu problemów ze zdrowiem nie zagra w towarzyskich meczach z Francją i walczy o wyjazd na EHF Euro. Rywalki od pierwszych minut narzuciły zabójcze tempo meczu, i znakomicie kontrowały po nieudanych akcjach Biało-Czerwonych w ataku. Od stanu 5:4 trafiały regularnie, z kolei w grze Polek szwankowała skuteczność, choć podopiecznym Arne Senstada nie można było zarzucić braku walki i zaangażowania.

Do przerwy gospodynie zasłużenie wypracowały sobie siedmiobramkową zaliczkę i w drugiej części meczu już tylko kontrolowały wynik. Szkoleniowiec reprezentacji Polski rotował składem szukając najlepszych i najbardziej optymalnych ustawień przed zbliżającym się turniejem o Puchar Starego Kontynentu.

Druga odsłona meczu to gonitwa Biało-Czerwonych, które mimo znaczącej przewagi Trójkolorowych w wielu momentach prezentowały bardzo dobry handball. Gospodynie wspierane przez ponad czterotysięczną publiczność również popełniały proste błędy, które z kolei Polki zamieniały na bramki. W drugiej połowie uruchomiły się polskie skrzydła /Nocuń, Wiertelak/ co pomogło w końcówce meczu lekko odrobić straty i wrócić do stanu z przed przerwy. Mimo dość wysokiej porażki Biało-Czerwone pozostawiły po sobie jednak dobre wrażenie.

30 października, tym razem w Nantes drużyna Arne Senstada po raz drugi zagra z utytułowaym rywalem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:10 i będzie transmitowane na żywo w TVP SPORT.

Francja – Polska 33:26 /17:10/

Francja – Darleux, Depuiset – Nze Minko 5, Toublanc 5, Zaadi 4, Sercien -Ugolin 4, Horacek 3, Foppa 3, Dembele 2, Flippes 2, Lassource 1, Valentini 1, Ondono, Granier.

Polska – Płaczek, Zima, Maliczkiewicz – Kobylińska 4, Matuszczyk 4, Achruk 3, Galińska 2, Łabuda 2, Balsma 2, Wiertelak 2, Nocuń 2, Rosiak 2, Kochaniak-Sala 1, Nosek 1, Olek 1, Michalak.