Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 maja 2024

Drużyny z Żor i Kalisza zagrają w barażu o ORLEN Superligę Kobiet

MTS Żory czy AWS Energa Szczypiorno Kalisz? Która z tych drużyn wystąpi w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet w sezonie 2024/2025? Zadecyduje o tym dwumecz barażowy, który odbędzie się w dniach 18 i 22 maja.

Za nami ostatnia kolejka w Lidze Centralnej Kobiet. Po 22. seriach ligowej rywalizacji drugie miejsce w tabeli zajęła drużyna MTS Żory (WIĘCEJ). Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek ZPRP, drużyna ze Śląska wywalczyła tym samym prawo gry w dwumeczu barażowym o awans ORLEN Superligi Kobiet w nadchodzącym sezonie.

Zawodniczki z Żor w trakcie 22 meczów zanotowały 19 zwycięstw w regulaminowym czasie gry, jedno zwycięstwo po rzutach karnych i trzy porażki. Lepszym bilansem pochwalić mogły się wyłącznie niepokonane zwyciężczynie LCK, czyli drużyna KPR Ruch Chorzów.

Rywalkami MTS Żory w rywalizacji o ORLEN Superligę Kobiet będzie przedostatnia drużyna bieżącego sezonu żeńskiej elity w Polsce, czyli AWS Energa Szczypiorno Kalisz. Zespół z Kalisza zmagania w ORLEN Superlidze Kobiet sezonu 2023/2024 zakończył na dziewiątej lokacie i na przestrzeni 24 spotkań wygrał pięć meczów w zasadniczym czasie gry, a jedno zwycięstwo osiągnął po serii rzutów karnych.

Pierwszy mecz barażowego dwumeczu o ORLEN Superligę Kobiet odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 19.00 w Żorach. Rewanż zaplanowano na środę 22 maja na godz. 18.00 w Kaliszu.

Prawo sportowego awansu do ORLEN Superligi Kobiet w sezonie 2024/2025 wywalczy zwycięzca dwumeczu. W przypadku identycznej różnicy bramek po 120 minutach gry, o awansie (lub utrzymaniu) zadecyduje seria rzutów karnych rozegrana po drugim spotkaniu barażowym. Regulamin rozgrywek nie przewiduje dogrywki.

Terminarz meczów barażowych o ORLEN Superligę Kobiet:
18.05, godz. 19.00: MTS Żory – AWS Energa Szczypiorno Kalisz
22.05, godz. 18.00: AWS Energa Szczypiorno Kalisz – MTS Żory

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: