-:-

Dodano: 7 maja 2021

MISTRZ, MISTRZ ZAGŁĘBIE!!!

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin mistrzyniami Polski w sezonie 2020/2021! Miedziowe tytuł zapewniły sobie na cztery serie przed końcem rozgrywek, będąc najlepiej, najrówniej i najefektowniej grającą drużyną. Dziś lubinianki pewnie pokonały Start Elbląg i jak najbardziej zasłużenie zostały nowym mistrzem kraju!

24 mecze – 20 zwycięstw i 0 porażek w regulaminowym czasie gry! Zagłębie przez sezon przeszło jak walec, a sam fakt zdobycia mistrzostwa Polski na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu mówi sam za siebie. Miedziowe postawiły dziś kropkę nad „i”, a piękny lubiński sen został zwieńczony mistrzowskim tytułem. To dziewiętnasty medal Mistrzostw Polski żeńskiej drużyny Zagłębia Lubin!

Zagłębie na parkiet wyszło zmotywowane nie na sto, a dwieście procent. Lubinianki wiedziały, że dziś mogą świętować mistrzowski tytuł i robiły wszystko, aby zwyciężyć spotkanie ze Startem. Po pięciu minutach na tablicy wyników było 4:2, a Zagłębie kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń. Dobra obrona, skuteczne ataki, Monika Maliczkiewicz w bramce oraz trafienia z koła Joanny Drabik i – tak wyglądały pierwsze fragmenty spotkania. Po pierwszych dziesięciu minutach o czas poprosił Andrzej Niewrzawa, Start przegrywał wówczas już 3:7. Nie zdało się to na wiele, gdyż kilka chwil później było już 13:3, a ponad połowę bramek w tym czasie zdobył duet Drabik-Grzyb. Lubinianki ani przez moment nie zwalniały tempa i wykorzystały każdą nadającą się okazję. Do przerwy rozpędzone Zagłębie prowadziło bardzo pewnie 18:7.

Druga połowa? To już prawdziwa deklasacja rywalek. Miedziowe napędzały się z każdą kolejną akcją i czekały na końcową syrenę, która oznaczała tylko jedno – Zagłębie Lubin Mistrzem Polski! Lubinianki grały swoje, a ich siłą i motorem napędowym po raz kolejny była twarda obrona. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej pokazały dziś, że tytuł zdobyły jak najbardziej zasłużenie.

Zagłębie ma w obecnym sezonie szanse na podwójną koronę, podobnie jak w 2011 roku. Dziesięć lat temu lubińskie szczypiornistki zdobyły mistrzostwo oraz Puchar Polski. Dziś mogą cieszyć się z pierwszego trofeum, a 4 czerwca w wielkim finale krajowego Pucharu zagrają w Gnieźnie z Perłą Lublin.

MVP Meczu: Joanna Drabik (Zagłębie)
MVP Startu: Joanna Waga

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 32:17 (18:7)

Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz 1, Wąż, Drzemicka – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 1, Górna 6, Drabik 5, Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak 4, Matieli 2, Noga 2, Świerżewska 2, Milojević 2.

EKS Start Elbląg: Kepesidou, Pająk – Choromańska 2, Waga 4, Bojicic 1, Gędłek 1, Szczepanik 2, Pękała 2, Cygan 1, Agović 1, Stapurewicz 3, Rancić.