Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 lipca 2020

Miedziowe wróciły do treningów

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin stawiły się na pierwszym treningu przed nowym sezonem PGNIG Superligi Kobiet. Dziś Miedziowe trenować będą jeszcze dwukrotnie.

Pierwszy trening Metraco Zagłębie Lubin

Pierwsze zajęcia odbyły się na obiektach Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Podopieczne Bożeny Karkut trenowały na stadionie, a następnie basenie zewnętrznym RCS. Drugi trening miał miejsce klubie fitness – Fitarena, a wieczorny odbędzie się w hali SP 14.

Przed nowym sezonem w żeńskiej drużynie doszło do sporych zmian kadrowych. Z zespołem pożegnały się: Zuzanna Ważna, Małgorzata Buklarewicz (obie KPR Kobierzyce), Małgorzata Trawczyńska (Piotrcovia), Marketa Hurychova (Francja), Klaudia Pielesz, Agnieszka Jochymek oraz Agata Wasiak. W Zagłębiu do nowego sezonu natomiast zagrają: Joanna Drabik, Patrycja Świerżewska, Karolina Kochaniak, Adriana Kurdzielewicz i Katarzyna Drzemicka.

Przez pierwsze dwa tygodnie lubinianki trenować będą 2-3 razy dziennie, później zejdą do dwóch jednostek treningowych jednego dnia. Zajęcia będą zróżnicowane i odbywać się będą na siłowni, basenie, stadionie oraz w hali. Nie zabraknie również zajęć na piasku. W sierpniu lubinianki czeka więcej zajęć z piłką w hali, a także mecze kontrolne. Zagłębie zmierzy się między innymi z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, czy KPR-em Kobierzyce.

Grę o stawkę podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozpoczną w czwartek 3 września, kiedy rozegrają w Gnieźnie Finał Pucharu Polski z Młynami Stoisław Koszalin. 3 dni później Miedziowe rozpoczną rywalizację o ligowe punkty.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: