-:-

Dodano: 11 marca 2020

Metraco melduje się w finale!

KPR Ruch II Chorzów uległ Metraco Zagłębiu Lubin 23:34 w półfinale Pucharu Polski.

– Ważny będzie początek. Nie możemy dopuścić do tego, by go przegrać, bo później może być ciężko – przestrzegał przed środowym meczem trener Ruchu Marcin Księżyk. Ale to właśnie na początku spotkania lubinianki zapewniły sobie pokaźną przewagę.

Żaneta Lipok w 2. minucie odpowiedziała na bramkę Patricii Machado Matieli, lecz później Ruch nie potrafił się przedrzeć przez obronę Zagłębia. Lubinianki trafiały zaś regularnie. Kontry kończyły Kinga Grzyb i Adrianna Górna, a przewaga ich zespołu rosła. W 10. minucie było 9:2, zaś w 20. minucie aż 15:3 dla „Miedziowych”.

Będąc w bardzo trudnej sytuacji, Ruch zaczął odpowiadać. Cztery bramki z rzędu rzuciła Agnieszka Piotrkowska, a po golu Katarzyny Masłowskiej „Niebieskie” schodziły na przerwę przy stanie 8:18.

MKS Zagłębie Lubin S.A. w finale PGNiG Puchar Polski ?Handball Polska

Opublikowany przez PGNiG Superliga Kobiet Środa, 11 marca 2020

Na początku II połowy po kolejnych bramkach Piotrkowskiej i golu Natalii Doktorczyk Ruch przegrywał 11:19 i miał piłkę. Był jeszcze cień szansy na dogonienie faworyta, ale wkrótce podopieczne Bożeny Karkut znów osiągnęły 10-11 goli przewagi.

W finale Pucharu Polski Metraco Zagłębie Lubin zagra z Młynami Stoisław Koszalin (16 maja w Gnieźnie).

KPR Ruch II Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin 23:34 (8:18)