-:-

Dodano: 28 stycznia 2022

Lekcja piłki ręcznej w Kielcach

Suzuki Korona Handball nie miała żadnych szans w starciu z MKS-em FunFloorem Perłą Lublin. Kielczanki przegrały u siebie aż 18:35.

– Postaramy się pokazać z dobrej strony. To spotkanie rozstrzygnie się w obronie. Lublin słynie z mocnej defensywy, z której potrafi wyprowadzać kontrataki. Musimy unikać prostych strat. Nie możemy dać się stłamsić fizycznie. Musimy postawić twarde warunki: powstrzymać Gęgę i Roszak oraz przypilnować koła. W ataku nie możemy pozwolić sobie na proste straty – mówił przed meczem Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball.

Jego podopieczne zupełnie nie zrealizowały założeń taktycznych. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Kielczanki starcie z jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski rozpoczęły fatalnie. Po jedenastu minutach miały skuteczność 3/11 i aż pięć strat. W dodatku ekipa z Lublina bardzo dobrze grała w ofensywie i nie miała problemów ze stworzeniem dogodnych sytuacji. W efekcie faworytki szybko prowadziły 8:3. Wtedy zdenerwowany trener Paweł Tetelewski poprosił o czas. Niewiele jednak on dał, bo wciąż to przyjezdne dominowały i wypracowały sobie nawet dziesięciobramkową przewagę.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas do faworytki zdecydowanie dominowały, grając dobrze w każdym elemencie piłki ręcznej. W dodatku Suzuki Korona Handball w 41. minucie straciła bramkarkę Małgorzatę Hibner. Dostała ona czerwoną kartkę za wyjście z bramki za pole bramkowe i zderzenie się ze swoją zawodniczką.

Najlepszymi zawodniczkami meczu wybrano Magdę Więckowską oraz Weronikę Gawlik.

W następnej kolejce Suzuki Korona Handball Kielce zagra w Koszalinie z Młyny Stoisław, a MKS FunFloor Perła Lublin zmierzy się na wyjeździe z Eurobudem JKS-em Jarosław.

Suzuki Korona Handball – MKS FunFloor Perła Lublin 18:35 (8:18)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodkowska – Więckowska 10, Gliwińska 3, Pękala 1, Kowalczyk 1, Piwowarczyk 1, Czekala 1, Zimnicka 1.

MKS FunFloor Perła Lublin: Gawlik – D. Więckowska 5, Szarawaga 5, Roszak 5, Gęga 4, Pietras 3, Zagrajek 3, Portasińska 3, Płomińska 2, Beganović 1, Byzdra 1, Achruk 1, Anastacio 1,