Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 kwietnia 2021

Kto wyróżnił się w kwietniu?

Zakończyliśmy rozgrywki w kwietniu dlatego najwyższa pora wybrać Zawodniczkę Kwietnia. Partnerem plebiscytu jest firma Balticus.

Nominowane do tytułu Zawodniczki Kwietnia PGNiG Superligi Kobiet

Trójka ekspertów z TVP Sport, Przeglądu Sportowego i WP Sportowych Faktów nominowała po jednej zawodniczce do naszego plebiscytu! W głosowaniu na Zawodniczkę Kwietnia wystartowały Joanna Drabik(MKS Zagłębie Lubin), Aleksandra Rosiak (MKS Perła Lublin) i Patricia Matieli (MKS Zagłębie Lubin).

Przegląd Sportowy – Piotr Wesołowski:

Joanna Drabik MKS Zagłębie Lubin 

Doświadczona kołowa była cichą bohaterką dwóch arcyważnych spotkań Miedziowych w kwietniu. Pomogła liderkom PGNiG Superligi pokonać obrończynie tytułu z MKS Perły Lublin oraz walczącą o medal Piotrcovię. Należą się jej brawa, bo od jakiegoś czasu zmaga się z kontuzją. Z powodu urazu nie wystąpiła w dwumeczu z Austrią o awans do MŚ 2022, a Polki nie zdołały pokonać rywalek.      

TVP Sport – Maciej Wojs:

Aleksandra Rosiak MKS Perła Lublin

W kwietniu to głównie na jej barkach spoczął ciężar zdobywania bramek dla MKS z drugiej linii. W trzech meczach rzuciła 17 goli, dziewięć razy trafiając w domowym spotkaniu z Eurobud JKS Jarosław. I tylko szkoda, że zabrakło jej w składzie biało-czerwonych na mecze el. MŚ z Austriaczkami…

WP Sportowe Fakty – Małgorzata Boluk:

Patricia Matieli MKS Zagłębie Lubin 

Będę uparta i po raz kolejny nominuję brazylijską rozgrywającą, którą uważam za najlepszą playmakerkę tej edycji rozgrywek. Miała ogromny wkład w zwycięstwa z Piotrcovią i „Świętej Wojnie”. W swoich poczynaniach jest niesamowicie efektowna, ale też efektywna.

Głosowanie kibiców odbywa się na naszym facebooku! Głosy zbieramy do wtorku (4.05) do godz. 12:00.

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: