Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 2 października 2016

Kraśnicki: Plan działań na nadchodzącą kadencję jest szeroki

Wybrany jednogłośnie na prezesa zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki przybyłym do Warszawy delegatom i gościom na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze nakreślił plan, który chciałby zrealizować w nadchodzącej kadencji. Jednym z priorytetów jest medal w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Do końca roku ma zostać opracowana strategia na najbliższe osiem lat, bo tak daleko sięgają plany władz ZPRP. Do nich trzeba zaliczyć wzmocnienie roli trenerów zespołów narodowych. Zarówno Leszek Krowicki jak i Tałant Dujszebajew, z którym wkrótce ma zostać przedłużona umowa, mają pod opiekę dostać również kadry B. Szkoleniowcy mają mieć wpływ na skład personalny tych zespołów.

– Chcemy poprawić komunikację, czyli jeszcze mocniej postawić na portale społecznościowe. Rozwinąć naszą telewizję internetową. Jesteśmy w trakcie rozmów ze stacjami telewizyjnymi, na temat pokazywania meczów żeńskiej i męskiej drużyny narodowej, Pucharu Polski, a także kobiecej PGNiG Superligi. Wybierzemy najlepszą, najkorzystniejszą dla nas ofertę. Doświadczenia zdobyte przy męskiej lidze zawodowej zamierzamy wykorzystać przy profesjonalizacji rozgrywek kobiet – powiedział prezes Kraśnicki.

Dynamicznie rozwijającą się plażową piłkę ręczną w przyszłym roku czekają dwie ważne imprezy. Wrocław będzie gospodarzem Igrzysk  Sportów Nieolimpijskich, a kalifornijskie San Diego zorganizuje pierwsze światowe igrzyska w sportach plażowych.

ZPRP duże znaczenie przywiązuje do działających od roku Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej. Dzięki temu naszą dyscyplinę wprowadzono do ponad 300 szkół, co nie byłoby możliwe bez sukcesów naszych drużyn na międzynarodowych arenach, a także bez dużego wsparcia i zaangażowania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szkoleniem zostało objętych w początkowym etapie blisko sześć tysięcy uczniów od 6 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy ponadgimnazjalnej Program realizuje ponad 350 trenerów. Imponująco rozwija się ogólnopolska akcja „Szczypiorniak na Orlikach”, której pomysłodawcami są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. – Masowość tego wydarzenia, a w tym roku była to już piąta edycja, w której wzięło 15 tysięcy dzieci, jest rewelacyjna. To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – dodał sternik ZPRP.

Działacze nowej kadencji władz ZPRP, wspólnie ze środowiskiem, w roku 2018 zorganizują obchody stulecia piłki ręcznej na ziemiach polskich. Będzie to piękny jubileusz, ale jak zauważa prezes Kraśnicki będzie tylko przystanek w dalszej pracy dla dobra dyscypliny.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: