-:-

Dodano: 8 stycznia 2022

Korona postraszyła faworyta

Od zwycięstwa nad Koroną Handball Kielce rozpoczęły 2022 rok piłkarki ręczne Piotrcovii, które w meczu 12. Serii pokonały we własnej hali Suzuki Koronę Handball Kielce różnicą dziewięciu trafień – 35:26 (19:12).

Początek spotkania należał nieoczekiwanie do niżej notowanych w ligowej tabeli przyjezdnych. Piotrcovia zaczęła słabo, popełniła kilka prostych błędów co skrzętnie wykorzystał zespół Pawła Tetelewskiego prowadząc w 9. minucie 10:6. Od tego momentu do końca pierwszej połowy kielecki zespół rzucił jednak już tylko dwie bramki, a Piotrcovia aż trzynaście. Po trzydziestu minutach na świetlnej tablicy widniał wynik 19:12 dla gospodyń.

Kielecka drużyna po zmianie stron próbowała jeszcze nawiązać walkę, a nie do zatrzymania była zdobywczyni aż dziesięciu bramek Magda Więckowska. W 44. minucie było tylko 23:19 dla Piotrcovii i to przyjezdne miały piłkę. Ostatni kwadrans należał jednak już zdecydowanie do gospodyń. Piotrcovia jeszcze powiększyła swoją przewagę z pierwsze połowy wygrywając ostatecznie 35:26. Radość ze zwycięstwa zmąciła jednak groźna kontuzja Lucyny Sobeckiej, która skręciła nogę. Może to oznaczać dla niej przymusową przerwę w treningach i występach ligowych.

Piotrcovia – Suzuki Korona Handball Kielce 35:26 (19:12)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Drażyk 7/1, Klonowska 2, Oreszczuk 5, Trawczyńska 8/4, Majsak 2, Królikowska 3, Stanisławczyk, Jureńczyk 2, Grobelna, Sobecka 1, Trbović 4/1, Świerczek, Fesdorf 1