Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 13 maja 2023

Kobierki z brązowymi medalami

KPR Gminy Kobierzyce uległ w ostatnim meczu sezonu MKS-owi FunFloor Lublin. Podopieczne Edyty Majdzińskiej przegrały po rzutach karnych 3-4 (24-24 w regulaminowym czasie gry) i tym samym zakończą sezon 2022/2023 PGNiG Superligi kobiet na trzecim miejscu. Wicemistrzyniami kraju zostały lublinianki.

Wynik spotkania otworzyła Aleksandra Tomczyk, ale to przyjezdne mogą uznać początek za nieco lepiej udany. Nieskuteczne rzuty kobierzyczanek spowodowały, że po trafieniu Pauliny Masnej było już 3-1 (6’). Kobierki zniwelowały straty (4-4 w 12’), ale cały czas to MKS wychodził na minimalne prowadzenie (7-9 w 19’). Kilka ważnych piłek odbiła Weronika Gawlik, a w ofensywie trener Piotr Dropek mógł liczyć na Magdę Więckowska. Pierwsza połowa zakończyła się dwoma bramkami z rzędu i remisem po 12.

Po zmianie stron lepiej zaczął KPR. Podwyższona defensywa wymusiła na lubliniankach błędy, a te Kobierki zamieniały na rzuty z kontrataków. Po kolejnym już trafieniu Małgorzaty Buklarewicz na tablicy widniał wynik 15-13. O czas poprosił trener przyjezdnych.

Chwila rozmowy z zespołem przyniosła efekty, bowiem MKS wrócił do gry, doprowadzając ponownie do remisu (16-16 w 40’). Dobrą zmianę w bramce gospodyń dała jednak Patrycja Chojnacka, co pozwoliło jej koleżankom z zespołu na ponowne odskoczenie. Szczególnie skuteczna w tej części meczu była Katarzyna Cygan. Po drugiej stronie akcje kończyły natomiast Oktawia Płomińska i Patrycja Noga (23-23 w 56’)

Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały piłkę w ostatniej akcji, a zdobyta bramka dałaby srebrny medal. Błąd podania sprawił jednak, że tak się nie stało. Syrena końcowa wybrzmiała przy remisie 24-24. Konkurs siódemek lepiej rozegrały lublinianki.

Zwycięstwo w rzutach karnych daje im tytuł wicemistrzyń Polski w sezonie 2022/2023 PGNiG Superligi kobiet. Kobierki zdobyły brązowe medale.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Katarzynę Cygan, a nagrodę indywidualną w drużynie przeciwnej otrzymała Weronika Gawlik.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS FunFloor Lublin 24-24 karne 3-4 (12-12)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek, Kucharska, Buklarewicz 3, Cygan 5, Despodovska 1, Domagalska 2, Janas, Kozioł 3, Macedo, Tomczyk 3, Ważna 2, Wicik, Wiertelak 3. Karne: 3/4 Kary: 4 min. (Olek x2)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka – Rebicova, Płomińska 4, Więckowska M. 6, Więckowska D., Masna 7, Portasińska 2, Noga 5, Tatar, Pastuszka, Karne: 0/0 Kary: 4 min. (Więckowska D., Noga)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: