-:-

Dodano: 16 marca 2024

JKS lepszy od Galiczanki

Początek meczu był dość wyrównany. Od udanej akcji z drugiej linii rozpoczęły jarosławianki (Byzdra). Odpowiedziały Vanessa Lakatosh i Olesia Diachenko. Zremisowała Byzdra (2:2). W ósmej minucie, po rzutach karnych w wykonaniu Wiktorii Kostuch, gospodynie wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). W kolejnych minutach przewaga JKS-u rosła. Na listę strzelczyń wpisały się Sylwia Matuszczyk i Valentina Kozimur. Przy stanie 8:3 o przerwę poprosił Vitalii Andronov, trener Galiczanki. Po wznowieniu gry przyjezdne wyprowadziły dwie skuteczne akcje, a wykończyła je Alisa Petriv (8:5).

W 16. minucie Galiczanka zbliżyła się do miejscowych na dwie bramki (Lakatosh, 9:7). Jarosławianki, za sprawą trafień Kozimur i Matuszczyk oraz interwencji Weroniki Kordowieckiej, ponownie odskoczyły (11:8). Punktowała również Byzdra, co w 23. minucie skutkowało wynikiem 14:10 dla JKS-u.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części meczu, dwa rzuty karne wykonywane przez Svitlane Havrysh ponownie pozwoliły zbliżyć się Galiczance do gospodyń (14:12). Grę przerwał trener Michał Kubisztal. W 28. minucie, po trafieniach Diachenko i Havrysh, ekipa gości traciła do czarno-niebieskich już tylko jedną bramkę (15:14). Drużyny, w końcówce, oddały jeszcze po jednym rzucie (Skubacz, Diachenko), a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:15.

Drugą część starcia otworzyły Sylwia Matuszczyk i Sandra Guziewicz (18:15). Dwubramkowa seria Byzdry i „siódemka” Kostuch dały gospodyniom pięciopunktową przewagę (22:15). O przerwę poprosił Vitalii Andronov. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem, prowadzenie JKS-u wzrosło do siedmiu bramek (25:18). Spory w tym udział Sylwii Matuszczyk i Valentiny Kozimur.

Choć w 51. minucie JKS był lepszy od Galiczanki o sześć trafień (30:24), zawodniczki wezwał do siebie trener Michał Kubisztal. W końcowych fragmentach meczu przyjezdne poprawniły wynik (Tkach, Holinska, Kozak), ale ostatecznie nie dogoniły lepiej dysponowanego w tym starciu zespołu gospodyń. Spotkanie 20. serii wygrały jarosławianki (31:27) i to one dopisały do tabeli trzy cenne punkty.

MVP: Edyta Byzdra

Wyróżniona w ekipie gości: Sofia Holinska

Handball JKS Jarosław – Galiczanka Lwów 31:27 (16:15)

Handball JKS Jarosław: Kordowiecka, Kubisztal, Musakova – Kozimur V. 4, Matuszczyk 8, Byzdra 8, Skubacz 2, Kostuch 5, Guziewicz 3, Strózik 1, Leśniak, Luberecka, Hawryluk, Szczotka, Galas, Kozimur K.

Kary dwuminutowe: 3

Galiczanka Lwów: Stadnyk, Poliak,Mykoliuk – Diachenko 4, Holinska 4, Petriv 2, Tkach 2, Kozak 1, Havrysh 4, Lakatosh 8, Haiduk, Zdrila, Dutko.