Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 13 sierpnia 2020

Intensywne treningi każdego dnia. Co jeszcze przed Lublinem?

Do startu nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet pozostał niespełna miesiąc. Sprawdzamy więc, jak będą wyglądały kolejne tygodnie okresu przygotowawczego drużyny MKS Perła Lublin

MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręczna

Biało-zielone treningi rozpoczęły 14 lipca. Od tamtej pory trenowały głównie w hali Globus, ale także w Szczyrku, gdzie miały tygodniowe zgrupowanie. Rozegrały także trzy mecze kontrolne, pokonując kolejno Eurobud JKS Jarosław, Młyny Stoisław Koszalin i KPR Gminy Kobierzyce. 

– Dla drużyny nie jest to łatwy czas, bo treningi w okresie przygotowawczym muszą być ciężkie. To, co wypracujemy teraz, ma zaprocentować w przyszłości, w trakcie sezonu – opisuje asystentka trenera Kima Rasmussena, Monika Marzec.

Jak natomiast będą wyglądały ostatnie tygodnie przygotowań mistrzyń Polski do sezonu?

– Do końca okresu przygotowawczego zostajemy w Lublinie. Z powodu pandemii musieliśmy zrezygnować z udziału w turnieju w czeskim Moście, więc będziemy pracować stacjonarnie. Czasami będziemy również trenować wspólnie z chłopcami, grającymi w II lidze, co będzie dla nas dobrym urozmaiceniem – zaznacza Monika Marzec.

Na zakończenie przygotowań zespół zmierzy się natomiast z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Sparing ten zaplanowano na 28 sierpnia. 

Sytuacja kadrowa

Aktualnie w treningach MKS Perła Lublin udział biorą wszystkie zawodniczki oprócz zakontraktowanej w tym okienku transferowym bramkarki, Mariny Razum. 

– Marina ma problemy z plecami. Nie chcemy ryzykować i czekamy, aż leczenie dobiegnie końca. Marina każdego dnia pracuje z naszym fizjoterapeutą, Tomkiem Pietrasem, więc mamy nadzieję, że niedługo będzie mogła wrócić do treningów z drużyną – wyjaśnia Monika Marzec. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: