-:-

Dodano: 7 kwietnia 2020

Historyczne nominacje do Gladiatorów

Po raz pierwszy Kapituła PGNiG Superligi Kobiet nominowała najlepsze zawodniczki i najlepszych trenerów do tytułu Gladiatorów 2020. Co prawda sezon 2019/2020 jest już zakończony, ale emocje związane z rozdaniem najbardziej prestiżowych indywidualnych nagród w polskiej piłce ręcznej kobiet wciąż przed nami.

Sezon PGNiG Superligi Kobiet został zakończony przedwcześnie w marcu w związku z pandemią koronawirusa. Do planowanego końca rozgrywek zabrakło jedynie ośmiu serii. Mimo wcześniejszego zakończenia ligi, organizatorzy i eksperci byli zgodni, że taka liczba rozegranych meczów pozwoli wyłonić najbardziej wartościowe postacie PGNiG Superligi Kobiet. Kapituła pracowała w wyjątkowych okolicznościach – ze względu na trudną sytuację, wszyscy członkowie oddawali swoje głosy elektronicznie, a nie jak dotychczas, podczas obrad – i wybrała nominowanych w 9 kategoriach. Natomiast w kategorii 10, Wybór Sezonu, zostały wyłonione zawodniczki, które najczęściej wygrywały tytuł Zawodniczki Serii i zdobyły w niej najwięcej głosów.

5 zawodniczek z 5 różnych klubów zostało nominowanych w najbardziej prestiżowej kategorii Zawodniczka Sezonu. Łącznie najwięcej nominacji przypadło zawodniczkom grającym w drużynie MKS-u Perły Lublin. Mistrzynie Polski były nominowane 10-krotnie. 8 nominacji przypadało Metraco Zagłębie Lubin, natomiast 7 dla KPR-u Gminy Kobierzyce.

O zwycięzcach w każdej kategorii, oprócz Wyboru Sezonu, zdecydują same zawodniczki i sztab szkoleniowy klubów z zastrzeżeniem, że nie mogą głosować na siebie ani na osoby ze swojej drużyny. Natomiast zwycięzcę kategorii Wybór Sezonu wybiorą kibice za pomocą głosowania przeprowadzonego na stronie www.superligakobiet.pl. Ostateczne rezultaty poznamy 17 kwietnia.

1. Dominika Więckowska  MKS Perła Lublin
Boczna rozgrywająca Sezonu – nominowane / PGNiG Superliga Kobiet Gladiatory 2020

Środkowa Rozgrywająca Sezonu:

1. Patricia  Matieli  Metraco Zagłębie Lubin
  1. Karolina  Kochaniak  MKS Perła Lublin
  1. Natalya  Turkalo  Eurobud  JKS Jarosław
Środkowa rozgrywająca Sezonu – nominowane / PGNiG Superliga Kobiet Gladiatory 2020

Wybór Sezonu:

Kategoria Gladiatorów “Wybór Sezonu” to jedyne nominacje gdzie o zwycięstwie decydują kibice. Zostały nominowane do niej zawodniczki, które najczęściej wygrywały tytuł Zawodniczki Serii i zdobyły w głosowaniu najwięcej punktów.

1. Magda  Balsam  Eurobud  JKS Jarosław

Królową strzelczyń już dobrze znamy – w swoich szeregach ma ją KPR Gminy Kobierzyce. Kinga Jakubowska to rozgrywająca, która zdobyła aż 143 bramki i o jedenaście trafień wyprzedziła drugą w zestawieniu Magdę Balsam, skrzydłową Eurobudu JKS Jarosław. Trzecia w tej kategorii okazała się ex aequo Adrianna Górna z Metraco Zagłębia Lubin i Alona Shupyk z EKS-u Startu Elbląg, które rzuciły 110 bramek.