Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 14 stycznia 2017

Gospodynie w roli faworytek

2016.11.05 Lublin Pilka reczna kobiet PGNiG Superliga sezon 2016/2017 MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin N/z Valentina Nestsiaruk Foto Wojciech Szubartowski / PressFocus 2016.11.05 Lublin Handball Women Polish PGNiG Superliga season 2016/2017 MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin Valentina Nestsiaruk Credit: Wojciech Szubartowski / PressFocus

Trzynastą serię spotkań zakończą pojedynki w Elblągu oraz Koszalinie, dokąd przyjadą kolejno KPR Jelenia Góra oraz KPR Kobierzyce. W obu przypadkach w roli faworyta wystąpią gospodynie zawodów.

13. kolejka / 15.01.2017 / godz. 17:00

KRAM START
ELBLĄG

vs

KPR JELENIA
GÓRA

Podopieczne Andrzeja Niewrzawy będą mieć dobrą okazję na powiększenie swojego dorobku punktowego. Do Elbląga przyjedzie bowiem dziewiąta siła ligi, czyli zespół z Jeleniej Góry. W pierwszym spotkaniu obu zespołów Kram Start nie dał rywalkom żadnych szans i nadziei na korzystny rezultat, wygrywając różnicą aż siedemnastu bramek. Gospodynie będą chciały powtórzyć ten wynik.

Jeleniogórzanki natomiast wciąż muszą oglądać się za siebie, by nie utracić dziewiątej pozycji i nie znaleźć się na samym dnie ligowej stawki. Choć przyjezdne chciałyby przerwać serię czterech porażek z rzędu, w niedzielę wydaje się to mało prawdopodobne. Najgroźniejszą bronią KPR-u jest Joanna Załoga, która w 12 dotychczasowych spotkaniach zdobyła 68 bramek, jednak w pojedynkę nie będzie mogła zdziałać wiele.

13. kolejka / 15.01.2017 / godz. 17:00
energa

ENERGA AZS
KOSZALIN

vs

KPR KOBIERZYCE

Akademiczki z Koszalina zmierzą się z beniaminkiem z Kobierzyc i wystąpią w roli faworyta tego spotkania. Sytuacja w tabeli wskazywałaby jednak, że rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie i powinna być wyrównana. Zespoły te to bowiem sąsiedzi z tabeli, jednak dzieląca je liczba punktów wskazuje już na różnicę klas. KPR ma bowiem osiem oczek straty do Energi AZS, która wciąż liczy się w walce o czołową szóstkę ligi, by móc zapewnić sobie walkę o najwyższe cele. Zwycięstwo w niedzielę pozwoli koszaliniankom na przeskoczenie AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: