-:-

Dodano: 27 września 2018

Golden League: dobry mecz, ale mistrzynie za silne

W swym pierwszym meczu w ramach Golden League reprezentacja Polski przegrała z Norwegią 27:34 (14:17). Biało-czerwone pokazały się w tym spotkaniu z dobrej strony, ale to aktualne mistrzynie Europy i wicemistrzynie świata wciąż miały więcej argumentów. Kolejnym rywalem Polek będą w sobotę Dunki.

Trener Leszek Krowicki może być zadowolony z postawy zespołu, Biało-Czerwone stawiły czoła absolutnej światowej potędze za jaką należy uznać skandynawską drużynę. Norweżki wzięły udział we wszystkich 12 turniejach o mistrzostwo kontynentu i tylko raz nie wywalczyły medalu! W czwartkowy wieczór Polki pod żadnym względem nie odbiegały wyraźnie od faworytek.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i dopiero w ostatnich trzech minutach Norweżki odskoczyły na trzy bramki (17:14). Druga odsłona to twarda walka do stanu 20:19, od tego momentu polski zespół  dopadł kryzys, co bezlitośnie wykorzystały utytułowane rywalki i przypieczętowały zwycięstwo 34:27.

W innym meczu Golden League 2018 gospodynie imprezy Dunki pokonały aktualne mistrzynie świata Francuzki 24:21, to właśnie z tymi zespołami reprezentacja Polski zmierzy się odpowiednio w sobotę i niedzielę.