Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 sierpnia 2020

Finałowy Turniej PGNiG Summer Superligi w niedzielę w TVP Sport

Czas na wielki finał PGNiG Summer Superligi! W najbliższy weekend, 15-16 sierpnia, na plaży w Darłowie zobaczymy osiem najlepszych żeńskich i męskich zespołów, które powalczą o trofeum mistrza Polski. Transmisja decydujących meczów turnieju w niedzielę 16 sierpnia w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport. Początek o godz. 14:35.

Emocje podczas jednego z turniejów eliminacyjnych / PGNiG Summer Superliga

Najlepsza ósemka finałowych zmagań PGNiG Summer Superligi została wyłoniona na podstawie rankingu tworzonego w oparciu o wyniki dotychczasowych turniejów tegorocznego cyklu rozgrywek. Wśród pań w zmaganiach udział wezmą: GRU Juko Piotrków Trybunalski, KS Lakers Powidz, Pyrki Poznań, Sambor Tczew, Byczki Kowalewo Pomorskie, SPR ROKiS Radzymin, Autoinwest SAS Gdańsk i II zespół GRU Juko Piotrków Trybunalski.

Głównym faworytem do złota jest naszpikowana reprezentantkami Polski ekipa z Piotrkowa. Prowadzony przez grającą trenerkę Sylwię Bartkowiak zespół wygrał do tej pory wszystkie tegoroczne turnieje PGNiG Summer Superligi. Ich najgroźniejszymi rywalkami wydają się być Lakers i Pyrki. Pierwsze z nich w żadnym z turniejów nie spadły poniżej 5. miejsca, a przed kilkoma dniami w Warszawie doszły do finału. Poznanianki to natomiast wicemistrzynie Polski z 2019 roku, które w tym roku były w dodatku najbliżej pokonania GRU Juko – w finale zmagań w Inowrocławiu uległy im dopiero po shoot-outach. Kto wie, czy czarnym koniem zawodów nie będą Byczki, które wysoką formę zasygnalizowały już w stolicy, stawiając piotrkowiankom dzielny opór w półfinale. Im bliżej końca, tym wyższą formę prezentują także zawodniczki SPR ROKiS – w Warszawie zajęły wysokie, 3. miejsce.

W rywalizacji panów udział wezmą z kolei: Petra Płock, Autoinwest SAS Gdańsk, GRU Juko Piotrków Trybunalski, Damy Radę Inowrocław, KS Lakers Powidz, MKS RemBud Delfin Grudziądz i KS Viret CMC Zawiercie. Stawka jest znacznie bardziej wyrównana niż u pań i nie zmienia tego nawet fakt, że trzy z czterech tegorocznych turniejów PGNiG Summer Superligi padły łupem Petry. 

Płocczanie zmontowali niezwykle mocny skład, w którym nie brakuje zawodników znanych z PGNiG Superligi, ale mimo to rywale regularnie stawiają im zdecydowany opór. Przed kilkoma dniami w Warszawie po niezwykle wyrównanym spotkaniu pokonali GRU Juko. Piotrkowianie co prawda nie mają tak szerokiej kadry jak Petra, ale na pewną są poważnym kandydatem do mistrzostwa. Czy odwiecznych rywali rozdzieli, podobnie jak przed rokiem, Autoinwest SAS Gdańsk? Mistrzowie sprzed roku wygrali w tym cyklu tylko jeden turniej, czego powodem może być poniekąd fakt, że w tej niezwykle doświadczonej kadrze zachodzi zmiana pokoleniowa i coraz większą rolę odgrywają młodzi zawodnicy, jak m.in. Tymon Ponto.

Rywalizacja w Darłowie wystartuje w sobotę. Mecze o medale – w niedzielę. Transmisja w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport w niedzielę 16 sierpnia od godz. 14:35. Mecze komentować będzie Maciej Iwański. W roli reportera wystąpi Sylwia Michałowska.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: