Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
5
M
1
0
S
5
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 listopada 2021

Eurobud JKS przeskoczył Piotrcovię, zwycięstwa faworytów

Ostatnia w tabeli Suzuki Korona Handball Kielce postawiła się na wyjeździe KPR-owi Gminom Kobierzyce, ale do niespodzianki nie doszło. Ważne zwycięstwo odniósł Euro-bud JKS Jarosław, który pokonał Piotrcovię. Komplet punktów dopisały sobie MKS FunFloor Lublin i MKS Zagłębie Lubin.

Eurobud JKS wyprzedził Piotrcovię 

W meczu sąsiadów w tabeli Eurobud JKS Jarosław pokonał we własnej hali Piotrcovię. Zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego jeszcze nie tak dawno awansowały na trzecie miejsce w tabeli, a teraz spadły na piątą lokatę. Na czwartej pozycji po tym spotkaniu są jarosławianki. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Magda Balsam, która rzuciła siedem bramek. 

Może wynik tego nie odzwierciedla, ale dziewczyny z Piotrkowa do samego końca walczyły. Myślę, że rezultat mógł się odwrócić w każdej chwili. Już w innych meczach pokazały, że potrafią z pazurem zakończyć te ostatnich dziesięć minut spotkania. Cieszę się, że potrafiłyśmy zachować koncentrację do samego końca – cieszyła się obrotowa gospodyń, Sylwia Matuszczyk. – Od dłuższego czasu „walczymy” z naszym atakiem pozycyjnym i skutecznością, z tego przeciwniczki wyprowadzają kontry i rzucają proste bramki – nie kryła Lucyna Sobecka z Piotrcovii.

Zwycięstwa faworytów 

Komplet punktów na swoim koncie dopisało Zagłębie, które pewnie ograło u siebie EKS Start Elbląg. Jedenaście bramek dla lubinianek rzuciła Adrianna Górna, a w zespole z Elbląga najskuteczniejsza była Katarzyna Cygan (osiem goli). – Cieszę się z trzech punktów, w każdym meczu chcemy wygrywać, pokazywać swoją dobrą grę. Dziękuję dziewczynom, bo bez nich nie ma mnie, dzięki nim rzucam bramki – mówiła zadowolona Górna. – Kluczem do tego wyniku było to, że popełniłyśmy zbyt wiele błędów, dziewczyny z Lubina leciały z kontrami, my tego nie robiłyśmy, gubiłyśmy piłkę, nie umiałyśmy sobie też radzić z bramkarką rywalek – oceniła Cygan. 

Z kompletu punktów cieszyły się też zawodniczki MKS-u FunFloor Lublin, które na wyjeździe ograł Młyny Stoisław. Najwięcej bramek rzuciły – Paulina Masna z MKS-u FunFloor – siedem i Anna Mączka z zespołu gospodyń – sześć. – Na początku spotkania były proste straty piłek, kontry rywalek. Przegrywaliśmy 0:4 i właściwie dziewczyny nie wierzyły, że mogą coś zrobić. Zespół z Lublina to inna klasa niż my, było to widać – nie ukrywał trener koszalinianek, Waldemar Szymański. – Przyjeżdżałyśmy do Koszalina z jednym założeniem, wywieźć stąd trzy punkty. Starałyśmy się tak rotować składem, aby każda zawodniczka miała szansę na odpoczynek, ale też swoje minuty na boisku – wyjaśniła trenerka lublinianek, Monika Marzec.

Suzuki Korona Handball Kielce powalczyła w Kobierzycach 

KPR Gminy Kobierzyce był faworytem starcia z Suzuki Koroną Handball. Jednak początek meczu należał do zespołu z Kielc, który prowadził 6:1. Z czasem gospodynie odrobiły straty i później długo spotkanie było wyrównane. Od stanu 23:22 dla Suzuki Korony Handball cztery bramki z rzędu rzuciły gospodynie i to one cieszyły się ostatecznie z wygranej. Najwięcej goli – dziewięć w tym starciu rzuciła Magda Więckowska.

W PGNiG Superlidze Kobiet jest osiem drużyn, każda z nich jest mocna. To nie jest tak, że drużyna z Kielc nie wyciąga wniosków i będzie przez cały sezon przegrywała. Kielczanki postawiły nam trudne warunki gry, zagrały lepiej w obronie, mądrze w ataku. Cieszę się, że pomimo słabego początku mój zespół wygrał – cieszyła się trenerka KPR-u, Edyta Majdzińska. 

– W końcówce zawiodła nas trochę skuteczność, no i krótka ławka. Po zejściu Marty Rosińskiej (dostała czerwoną kartkę – przyp. red.) brakowało nam zmian. Zespół z Kobierzyc dysponuje szerokiem składem, nam tego brakowało – wskazał na przyczyny porażki trener, Paweł Tetelewski. 

Wyniki: 

Eurobud JKS Jarosław – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:21 (12:8) 

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 33:20 (13:9) 

KPR Gminy Kobierzyce – Suzuki Korona Handball Kielce 31:27 (15:14) 

Młyny Stoisław Koszalin – MKS FunFloor Perła Lublin 21:34 (10:19) 

Oglądaj wszystkie mecze PGNiG Superligi Kobiet w TVP Sport i Emocje.TV 

Hitowe starcia w PGNiG Superlidze Kobiet transmitowane będą na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej. Harmonogram transmisji tutaj. 

Pozostałe spotkania zobaczyć można na platformie Emocje.TV, oferującej dostęp internetowy do ponad 200 transmisji PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet w sezonie. Spotkania można obejrzeć w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Mecze można odtwarzać na komputerach, smartfonach, tabletach, a także smart TV

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: