Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 13 czerwca 2022

„ELITE 2023” – szkolenie z Draganem Nachevskim

W dniach 11-12 czerwca odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu „ELITE2023”. Tym razem polscy sędziowie spotkali się w Warszawie z szefem sędziów EHF Draganem Nachevskim. 

Szkolenie polegało na omówieniu zmian w przepisach gry w piłkę ręczną, które wejdą w życie od lipca 2022 r. Omawiane były również aspekty: gra skrzydłowy – obrońca, rzuty karne, sytuacje nietypowe, karanie progresywne.

Oprócz szkolenia z przepisów gry w piłkę ręczną sędziowie mieli możliwość spotkania z ekspertem EHF psychologiem sportowym Grzegorzem Więcławem, który przeprowadził szereg badań i będzie tworzył profil psychologiczny sędziego piłki ręcznej.

To już siódme spotkanie w ramach projektu. Dotychczas sędziowie mieli okazję spotkać się z lektorami EHF, szefem sędziów IHF Perem Mortenem Sodalem, dziennikarzami sportowymi, trenerami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, sędzią piłkarskim Szymonem Marciniakiem, szkoleniowcem reprezentacji Polski mężczyzn Patrykiem Romblem, a także psychologiem sportowym Grzegorzem Więcławem.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: