Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 lipca 2020

Duża dawka energii i oczekiwanie na treningi. Nowe zagraniczne zawodniczki MKS już w Lublinie

Nowe, pochodzące zza granicy, szczypiornistki MKS Perła, Djurdjina Malović, Andrijana Tatar i Marina Razum dotarły już do Lublina i w najbliższy wtorek razem z całą drużyną rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.  

Nowe zawodniczki MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręczna

Jakie są ich pierwsze wrażenia po przybyciu do nowego kraju i miasta? – Miałyśmy już okazję do spaceru po Lublinie i to, co najbardziej rzuciło mi się w oczy, to to, że jest tu bardzo dużo zieleni. Razem z Michałem (Pomorskim – red.), który został naszym „przewodnikiem” odwiedziłyśmy m.in. Ogród Saski i Centrum Spotkania Kultur, które bardzo mi się spodobały. Myślę, że będę się tu czuła jak w domu i mam nadzieję, że razem z klubem odniesiemy dużo sukcesów – opowiada pochodząca z Czarnogóry rozgrywająca, Djurdjina Malović.

– To piękne miasto! – nie kryje jej rodaczka, Andrijana Tatar, która zaznacza, że nie może się już doczekać rozpoczęcia treningów. – Za nami chyba najdłuższa w życiu przerwa od gry, więc do pracy na pewno przystąpimy z dużą dawką energii. Zrobimy wszystko, by przełożyć to na dobre wyniki w nowym sezonie – dodaje kołowa. 

Marina Razum opisuje natomiast, że po przyjeździe do Lublina czekała na nią miła niespodzianka. – W mieszkaniu, w którym mieszkały wcześniej Aneta Łabuda i moja dawna koleżanka z drużyny, Gabi Besen, a w którym będę teraz mieszkać ja, znalazłam powitalną kartkę z życzeniami powodzenia. Wierzę, że te życzenia się spełnią i jestem bardzo podekscytowana początkiem nowego etapu w mojej karierze. Przed nami liczne turnieje i mam nadzieję, że do tego czasu zbudujemy wysoką formę – zaznacza chorwacka bramkarka MKS, której trenerem w poprzednim klubie, HC Dunărea Brăila, był były opiekun biało-zielonych, Neven Hrupec. 

– Mówił mi same dobre rzeczy o zespole i Lublinie – dodaje Razum. 

W środę po południu do Lublina dotarła już także kolejna z nowych zagranicznych zawodniczek drużyny, Jaqueline Anastácio. Jej przylot z Brazylii początkowo planowany był, podobnie jak w przypadku innych szczypiornistek, na wtorek, ale z przyczyn formalnych lot trzeba było nieco opóźnić. 

Zespół przygotowania do nowego sezonu rozpocznie już w najbliższy wtorek i odbędzie tego dnia dwa treningi – rano i wieczorem. 25 lipca biało-zielone zagrają sparing z drużyną Eurobud JKS Jarosław, a dzień później wyjadą na zgrupowanie do Szczyrku, które potrwa do 31 lipca. 

W sierpniu wezmą natomiast udział w kilku turniejach towarzyskich. Jeden z nich (7-9 sierpnia) odbędzie się w Lublinie.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: